Schroniska nie chcą zwierząt

  • 23.07.2020, 09:31
  • szer
Schroniska nie chcą zwierząt
Żadne schronisko nie odpowiedziało na zaproszenie do złożenia propozycji na odławianie bezdomnych zwierząt na terenie gminy. Burmistrz wciąż szuka chętnych, którzy zaopiekowaliby się bezdomniakami.

- Liczyliśmy na to, że ktoś się odezwie – mówi Tadeusz Górski, burmistrz Rejowca. - Na propozycje czekaliśmy do 8 lipca. Nie wpłynęła żadna oferta.

Gmina chce nawiązać współpracę z „prawdziwym” schroniskiem dla zwierząt, które rzeczywiście dba o powierzone im czworonogi. Samorządowcy nie wyobrażają sobie, by zwierzaki mogły być w takim miejscu jak w Radysach, gdzie niestety trafiły trzy pieski z terenu ich gminy. Gdy na jaw wyszło, jak traktowane były tam powierzone im psy, burmistrz zapowiedział, że nie będzie kontynuował z nimi współpracy i rozpoczął szukanie innego schroniska.

W zaproszeniu ofertowym wskazał między innymi, że placówka, do której będą trafiały zwierzęta, będzie musiała nie tylko należycie się nimi zająć, ale również powiadomić urząd, w jakich warunkach one przebywają i dołączyć do tego dokumentację fotograficzną, a potem poszukiwać nowych domów i właścicieli dla zwierząt wyznaczonych do adopcji oraz udostępnić adres strony internetowej z ogłoszeniami dotyczącymi psów przeznaczonych do adopcji. A w razie znalezienia im domu, również poinformować o tym fakcie.

Wymagania nie są wygórowane, a mimo to chętnych nie ma.

- Cały czas rozmawiamy ze schroniskiem w Lubartowie, z którym już kiedyś współpracowaliśmy – dodaje burmistrz. Ma nadzieję, że się dogadają.

W całej Polsce schroniska dla zwierząt są przepełnione. Zdaniem Tadeusza Górskiego, tylko chipowanie zwierząt mogłoby rozwiązać ten problem.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe