Wysłużone łóżka leżakują pod chmurką

  • 23.07.2020, 09:06
  • GD
Wysłużone łóżka leżakują pod chmurką
Dlaczego spora część starych łóżek szpitalnych jest składowana pod gołym niebem? Niektórzy zastanawiają się, czemu nie można było ich wyremontować lub oddać osobom potrzebującym. Dyrektor odpowiada, że ewentualny remont byłby droższy niż zakup nowego wyposażenia oddziałów.

Kilka miesięcy temu część nieużytkowanych łóżek zmagazynowano pod dwoma strażackimi namiotami. Z czasem przybyło ich przy ogrodzeniu i wokół budynków gospodarczych na terenie Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie. Sprawę skomentował jeden z internautów na portalu Spotted: Krasnystaw. Nie potrafi zrozumieć, dlaczego stare łóżka zarastają trawą i chwastami.

- Czy tych łóżek naprawę nie można było oddać tym, którzy mogliby jeszcze z nich skorzystać? Na pewno nie wszystkie były w takim tragicznym stanie, że musiały zostać wyrzucone. A parę śrubek i puszka farby na pewno dałaby im nowe życie w domu jakiejś potrzebującej osoby - napisał oburzony internauta.

Zapytaliśmy dyrektora szpitala, jaki jest powód składowania łóżek pod chmurką. Andrzej Jarzębowski wyjaśnia, że na przełomie 2019 i 2020 roku SPZOZ w Krasnymstawie zakupił 201 łóżek w ramach projektu  „Zdrowie lubelskie optymalizacja usług medycznych w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie”. Wymieniono ponad 80 proc. starych łóżek na oddziałach.

- Z oddziałów szpitalnych zostały usunięte wyeksploatowane, często kilkudziesięcioletnie łóżka. Wycofano je z użytkowania ze względów sanitarnych i złego stanu technicznego - tłumaczy dyrektor SPZOZ Krasnystaw. Dodaje, że komisja powołana w celu oceny stanu technicznego wycofanego z eksploatacji sprzętu stwierdziła, że wartość remontu przekroczy koszt zakupu nowych łóżek. Po powtórnym przeglądzie są one sukcesywnie demontowane w celu odzyskania części mogących stanowić wartość użytkową. Reszta niepotrzebnych elementów zostanie przekazana do utylizacji.

 - Osoby potrzebujące pomocy, które zwróciły się do szpitala z prośbą o wypożyczenie łóżka, w uzasadnionych przypadkach otrzymały je w formie nieodpłatnego użyczenia - podkreśla dyrektor Jarzębowski.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe