Zapaśnicy szlifują formę

  • 22.07.2020, 13:03
  • TWA
Zapaśnicy szlifują formę
Pierwszy obóz mają za sobą, za kilka dni rozpoczną kolejny, aby jak najlepiej przygotować się do zbliżających się zawodów. A jest o co walczyć. Przed zapaśnikami Mistrzostwa Polski Juniorów oraz olimpiada w zapasach.

W ubiegłym tygodniu grupa około 20 młodych zapaśników: juniorów, juniorów młodszych i młodzików z klubów z Włodawy i Krasnegostawu zakończyła zgrupowanie kadry wojewódzkiej pod okiem szkoleniowców Roberta Lenarta i Adama Swatka. Zabrakło reprezentantów klubów z Lublina, Spiczyna i Kraśnika, gdyż rodzice tych młodych sportowców w obawie przed zakażeniem COVID-19 nie wyrazili zgody na ich udział w ćwiczeniach.

Ten etap przygotowań zakończył się wspólnym spotkaniem z rodzicami. Zapaśników odwiedzili także byli trenerzy Roberta Lenarta: Andrzej Korneluk (pierwszy mistrz Polski w Zapasach) oraz Antoni Lesiuk.

W zgrupowaniu, które rozpocznie się 9 sierpnia udział ma wziąć już komplet, czyli około 65 zawodników.

- Pierwsze spotkanie było ogólnorozwojowe, czyli mniej maty, a więcej biegania i ćwiczeń siłowych. Jestem zadowolony z pracy, jaką wykonali nasi podopieczni. Przede wszystkim zależało nam na integracji zespołu. Na kolejnym zgrupowaniu popracujemy nad techniką, sprawnością i wytrzymałością. Będą walki sparingowe oraz zadaniowe – relacjonuje główny trener kadry wojewódzkiej Robert Lenart.

Przed naszymi zapaśnikami chyba najważniejsze starty w tym sezonie. W dniach 18-20 września we Włodawie odbędzie się olimpiada w zapasach w stylu wolnym. Impreza tej rangi wraca do naszego miasta po piętnastu latach. Z kolei tydzień wcześniej na mistrzostwach Polski wystąpią nasi juniorzy.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe