Miasto nie rezygnuje z wiaduktu

  • 22.07.2020, 12:13
  • AN
Miasto nie rezygnuje z wiaduktu
20 mln zł - na tyle - przed trzema laty - oszacowano wstępnie koszt budowy wiaduktu na ulicy Lubelskiej. To rozwiązanie miało zapewnić sprawny przejazd nad torami i zminimalizować korki do centrum miasta. Kierowcom wciąż marzy się to rozwiązanie. Nowe władze samorządowe nie wykluczają powrotu do tej koncepcji.

Z samego rozkładu jazdy PKP wynika, iż codziennie przejazd musi być zamykany kilkanaście razy, aby przepuścić pociągi osobowe. Do tego dochodzi szereg przejazdów towarowych oraz technicznych. W efekcie poruszający się ul. Lubelską niemal kilkadziesiąt razy dziennie muszą uzbrajać się w cierpliwość, niekiedy ustawiając się w kolejce sięgającej ronda przy Kamenie. Po zachodniej stronie przejazdu jest jeszcze gorzej. Skrzyżowanie ul. Trubakowskiej ze Szpitalną to kolejne miejsce, przy którym tworzą się jedne z najdłuższych korków w mieście. Gdy ruchliwe skrzyżowanie dodatkowo obciążone zostanie pojazdami czekającymi przed szlabanem kolejowym, korki sięgają wysokości jednostki wojskowej.

Pomysł na budowę wiaduktu nad stacją Chełm-Miasto pojawił się jeszcze za kadencji prezydent Agaty Fisz. Miasto zleciło wówczas Zarządowi Dróg Miejskich wykonanie wstępnej koncepcji przebudowy uciążliwego przejazdu kolejowego na ul. Lubelskiej. Szacunkowy koszt przedsięwzięcia określony został wtedy na około 20 milionów złotych.

Temat wywołali teraz sami mieszkańcy, którzy narzekają na korki na ulicy Lubelskiej. W związku z remontem K12 rzeczywiście nie ma dnia, aby na ulicy nie stał sznur samochodów.

Niestety, jak udało nam się ustalić, na tę chwilę miasto zawiesiło plany budowy wiaduktu na ulicy Lubelskiej, ze względu na brak odpowiednich programów, do których mogłoby aplikować o dofinansowanie tego kosztownego przedsięwzięcia. W planach są też inne ważne inwestycje takie jak obwodnice północna i południowa.

- Mimo to miasto stale monitoruje możliwości pozyskania zewnętrznego finansowania na tego rodzaju inwestycję, więc nie wyklucza powrotu do koncepcji budowy wiaduktu lub innej formy rozwiązania komunikacyjnego w tym miejscu - zapewnia Dominik Gil z gabinetu prezydenta.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tadeusz
Tadeusz 25.07.2020, 17:48
Nasza ukochana nowa wladza ma miliony planow i pomyslow ktorych i tak nie zrealizuje ale bedzie sie chwalic to moze elektorat uwierzy. Gorzej bedzie jak ktos powie sprawdzam
kasia
kasia 28.07.2020, 21:42
Nastepna stara maruda. Jak na razie więcej się dzieje niż za czasów Fiszowej
ogrodnik
ogrodnik 23.07.2020, 16:19
nie trzeba było budować wiaduktu na Wschodniej,nad włodawskim torem,po którym nic nie jeździ,to by wystarczyło na Lubelską.
tubylec
tubylec 24.07.2020, 23:24
Skoro miasto dostało dofinansowanie na remont krajowej "12" to nie może wziąć z tego nawet złotówki na cokolwiek innego. Czy to tak trudno zrozumieć?
Chełmianin
Chełmianin 23.07.2020, 00:16
Bardzo orginalne nazwisko panie Andrzeju. Ładnie nam się pan przedstawil.

Pozostałe