PWSZ w połowie stawki

  • 20.07.2020, 09:47
  • MP
PWSZ w połowie stawki
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie zajęła 17 miejsce w Rankingu Publicznych Uczelni Zawodowych Perspektywy 2020. W tej kategorii nasza uczelnia konkurowała z 33 innymi polskimi placówkami.

W porównaniu do rankingu z zeszłego roku PWSZ w Chełmie przesunął się z o trzy oczka w górę z 20-stej lokaty, uzyskując wynik 67,9 na możliwych 100 punktów. Pod uwagę było branych kilka kryteriów. Na pozycję w rankingu wpłynęły: prestiż uczelni, przygotowanie absolwentów do obecnego rynku pracy, siłę naukową, warunki kształcenia, innowacyjność, a także umiędzynarodowienie, uwzględniające m.in. wymiany studenckie oraz wielokulturowość środowiska żaków.

Pierwsze miejsce w tegorocznym rankingu zajęła Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, drugie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu, natomiast trzecie Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

MP

Gdzie spędzasz tegoroczne wakacje?

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe