Tradycyjne żniwowanie w Horodysku

  • 18.07.2020, 08:15
  • DBEZ
Tradycyjne żniwowanie w Horodysku
Baby i chłopy w strojach ludowych chwycą za sierpy i kosy. Pokażą, jak żąć kłosy zboża i układać je w snopki. Każdy się będzie mógł tego nauczyć.

"Żniwowanie w Horodysku” to powrót do tradycji i promocja lokalnej kultury. Impreza odbędzie się już 19 lipca o godz. 16. Zapraszają: wójt gminy Leśniowice oraz KGW Horodysko i Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach.

„Żniwowanie w Horodysku” to fabularyzowane widowisko, w ramach którego członkowie KGW odtworzą dawne obyczaje, jakie towarzyszyły zbiorom zboża. Wcielając się w rolę żniwiarzy, w schludnych strojach, ze starym sprzętem, tradycyjnymi pieśniami żniwnymi i przy muzyce ludowych grajków, zaprezentują obrzęd żęcia kłosów i układania snopków. Swoich sił w koszeniu kosą i wiązaniu powróseł będą mogli spróbować także widzowie. Dla odważnych przewidziano konkurs na najładniejszy snopek, w którym do wygrania będą „swojskie” nagrody. Koła gospodyń wiejskich z gminy Leśniowice przygotują stoiska z tradycyjnymi potrawami. Nie zabraknie również wyrobów rękodzielniczych. Zwieńczeniem wydarzenia będzie potańcówka na ludową nutę. Wstęp na imprezę bezpłatny.

W związku z panującymi obostrzeniami związanymi z epidemią COVID-19 podczas wydarzenia będzie obowiązywał odrębny regulamin. „Żniwowanie” odbędzie się w ramach projektu „Spotkania z żywą tradycją w Horodysku”, realizowanego z dofinansowaniem ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2020”, którego beneficjentem jest horodyskie KGW.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe