Więzienie za strój z Piekła - petycja przeciwko Halloween

  • 17.07.2020, 12:50
  • NP
Więzienie za strój z Piekła - petycja przeciwko Halloween
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek nadała bieg petycji zgłoszonej przez anonimowego obywatela dotyczącej karania za obchody Halloween. Komisja Sejmowa zajmie się tym tematem we wrześniu.

Do Sejmu trafił projekt ustawy o wspieraniu tradycji narodowych Rzeczpospolitej zakładającej wprowadzenie kar za obchody Halloween. W art. 1 tej ustawy czytamy: „kto w dniu 31 października danego roku kalendarzowego przebiera się za straszną postać, w szczególności za kościotrupa, czarownicę, wampira, diabła lub inną kojarzącą się z piekłem istotę, podlega karze ograniczenia wolności lub aresztu na okres nie krótszy od 15 dni”. Grzywną w wysokości 500 zł karane będzie również chodzenie po mieszkaniach prosząc o cukierki lub ostrzegając przed popełnieniem złośliwego żartu.

W uzasadnieniu petycji można przeczytać: „Halloween próbuje młodemu pokoleniu wywrócić w głowie sens uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego”. Według autora petycji polskie tradycje związane z obchodami 1 i 2 listopada, są wystarczające i żadne pogańskie święta nie są potrzebne oraz przeszkadzają w skupieniu się wiernym Kościoła.

Komisja Sejmowa zajmie się petycją pod koniec września i wtedy dowiemy się, czy w tym roku usłyszymy jeszcze hasło „cukierek albo psikus”.

NP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe