Radni rozważą petycję rowerzysty

  • 16.07.2020, 10:14 (aktualizacja 16.07.2020, 10:44)
  • oprac. MP
Radni rozważą petycję rowerzysty
Na specjalnie zwołanej komisji chełmscy radni zajmą się petycją złożoną przez Piotra Zaborskiego w sprawie poprawy bezpieczeństwa i rozwoju infrastruktury rowerowej w mieście. Mieszkaniec od lat walczy o to, aby cyklistom w mieście i regionie jeździło się lepiej.

- Od 2017 roku piszę pisma i propozycje rozwiązania problemów, na jakie natrafiają rowerzyści korzystający z infrastruktury. Jako aktywny użytkownik roweru dostrzegam problemy innych uczestników ruchu. Moje propozycje nie generują kosztów i opierają się na przepisach w sprawie warunków, jakie powinny posiadać drogi publiczne tj. drogi dla rowerów. Aktualnie brakuje dialogu między rowerzystami a urzędnikami. Nie są opiniowane przez rowerzystów żadne nowe projekty ani działania - czytamy w petycji.

Mężczyzna żali się, że wystosował wiele pism, w których zawarł pomysły na rozwój ruchu rowerowego, jednak nie doczekał się żadnej reakcji. W styczniu wystosował pismo w sprawie rozbudowy, odnowienia oznakowania oraz budowy nowych tras rowerowych. Zadeklarował nawet, że odnowi w czynie społecznym tabliczki. Niestety, także w tej sprawie współpracy z miastem Chełm się nie doczekał. Chwali natomiast gminę Chełm. Co na to chełmscy radni? Temat ma być omawiany w najbliższą środę na posiedzeniu komisji skarg, wniosków i petycji.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Chelmianin
Chelmianin 16.07.2020, 21:59
Jeszcze tylko aby rowerzysci jezdzili po sciezkach a nie po ulicy gdzie ścieżka idzie i jak sie zwroci uwage takiemu rowerzyscie to cie zbluzga . To po co wam te sciezki ? Ostatnio na slonku cudowny tatus z mamusią dawali przyklad swojemu dziecku i zamiast po ścieżce to po ulicy .Brawo gratuluje myślenia
ZNAM
ZNAM 16.07.2020, 19:31
Brawo! Oczywiście dla pana Zaborskiego!

Pozostałe