MPGK wybuduje stację paliw

  • 16.07.2020, 10:00
  • TWA
MPGK wybuduje stację paliw
Tylko jeden z paliwowych gigantów odpowiedział na pismo burmistrza w sprawie drożyzny na włodawskich stacjach, ale nie przełożyło się to na zmianę cen. Wiesław Muszyński poczuł się zignorowany i zdecydował, że Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej wybuduje konkurencyjną stację paliw.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o tym, że burmistrz wystosował pismo do dużych koncernów paliwowych, aby wyjaśniły, dlaczego włodawianie muszą płacić za litr paliwa nawet o 30 groszy więcej, niż mieszkańcy sąsiednich miast.

- Otrzymuję pisma od mieszkańców w tej sprawie. Trudno się dziwić, że są niezadowoleni. Nie jesteśmy ani dużym, ani też bogatym miastem, a za paliwo musimy płacić więcej niż inni – tłumaczył wówczas Muszyński.

Odpowiedź otrzymał tylko z jednego koncernu. Jak twierdzi, niewiele z tego pisma wynika. Nie zauważył też cenowej różnicy na tej stacji, jak i na pozostałych. Zdecydował, że skoro nie może wpłynąć, jako burmistrz, na obniżkę cen, to zada cios paliwowym gigantom.

- Zarządowi MPGK zleciłem przygotowanie kosztorysu inwestycyjnego budowy stacji paliw. Istniejąca stacja przy ulicy Żołnierzy WiN, która dotychczas służy wyłącznie na potrzeby spółki, zostanie rozbudowana. Powstanie również stanowisko do ładowania samochodów elektrycznych. Jak tylko rozeznamy się w kosztach, wpiszemy zadanie do planów inwestycyjnych naszej spółki i rozpoczniemy przygotowywanie dokumentacji technicznej. Myślę, że w przyszłym roku, a najpóźniej za dwa lata rozpoczniemy budowę stacji paliw na potrzeby mieszkańców Włodawy i nie tylko – informuje burmistrz.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe