Ekrany mogą dobić biznes

  • 14.07.2020, 10:48
  • AN
Ekrany mogą dobić biznes
Trwa remont ulicy Rejowieckiej. Jego zwieńczeniem będzie montaż ekranów dźwiękochłonnych. Ta decyzja spędza sen z powiek okolicznym przedsiębiorcom. Jeśli zostaną odgrodzeni, to może być koniec ich biznesów. Szansę upatrują w montażu ekranów przezroczystych.

Na początku czerwca jeden z przedsiębiorców złożył w urzędzie miasta pismo w sprawie zamiany projektowanych ekranów z pełnych na przezroczyste. Chodzi o odcinek od ul. Szpitalnej do Judyma. Nasz rozmówca jest współwłaścicielem działek, na których zlokalizowane są przychodnie lekarska i stomatologiczna. To bardzo ważna i potrzebna działalność z punktu widzenia mieszkańców.

- Postawione wzdłuż jezdni bariery utrudnią w znacznym stopniu pacjentom dotarcie do nas. Są to często ludzie ze znacznym ograniczeniem ruchowym, leczeni w ramach posiadanych przez nas kontraktów NFZ - tłumaczy. - Niestety, choć od złożenia pisma minęło już prawie półtora miesiąca, nikt z urzędu nie skontaktował się ze mną. 

Sprawa, jak tłumaczy pan Tomasz, jest prosta i wymaga co najwyżej dobrej woli ze strony władz miasta. Nie chodzi bowiem o to, aby ekranów nie było, z tym przedsiębiorcy już się pogodzili, ale by były to ekrany, które nie zasłonią budynków, gdzie prowadzona jest działalność.

- Nie zgadzamy się na nieprzezroczyste ekrany, dlatego skierowaliśmy pismo do prezydenta. Dowiedziałem się, że wystarczy złożyć wniosek do Wojewódzkiej Dyrekcji Ochrony Środowiska z prośbą o zamianę rodzaju ekranów. Musi to zrobić miasto - wyjaśnia współwłaściciel przychodni. - Jeżeli w tej kwestii nic się nie zmieni, firmy zaczną padać, a ludzie stracą pracę i dochód. Ratusz natomiast straci podatki. Chyba nie taka jest polityka rządu.

W ubiegłym tygodniu panu Tomaszowi udało się spotkać z wiceprezydent miasta Agnieszką Kruk. Odpowiedzi na pismo nadal nie ma, ale ma za to zapewnienie ze strony pani prezydent, że ta przyjrzy się sprawie i spróbuje podjąć jakieś działania. Do tematu wrócimy.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 20.08.2020, 18:42
bardzo chętnie postawcie te ekrany dźwiękochłonne przy mojej posesji ul Reja i Księdza Brzuski błagam Panie prezydencie proszę
Tym już
Tym już 16.07.2020, 22:26
Tym ludziom płacicie 1500 zł m-nie, więc nie udawajcie takiego zatroskania o ich prace

Pozostałe