Wielkie serce w Krzywowoli

  • 11.07.2020, 08:00
  • szer
Wielkie serce w Krzywowoli
Obok samoobsługowej stacji naprawy rowerów stanęło czerwone metalowe serce. Tam mieszkańcy, ale również przejeżdżający przez wieś turyści, mogą wrzucać plastikowe nakrętki. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację dwojga mieszkańców gminy pozostających w śpiączce: Beaty Adamiec z Zalesia Kraszeńskiego i Krzysztofa Dzieńkowskiego z Wólki Kańskiej.

Metalowe serce jest dziełem sołtysa Krzywowoli Adama Staszczaka.

- Wykonanie rzeczywiście jest moje, ale pomysł to już wspólny: mój i naszego radnego Piotra Prokopiuka. W ustawieniu serca pomagał nam również Przemysław Sieczkowski – mówi szef sołectwa.

Nad sercem pracował trzy dni. Zrobił je z własnych materiałów: blachy, siatki i jednego metalowego słupka, na którym serce zostało osadzone.

- Z pewnością większość mieszkańców ma w domu zapasy takich zakrętek i nie wie, co z nimi zrobić. Po prostu wrzucić do naszego pojemnika, a my zrobimy z nich użytek – zachęca sołtys. Wesprzemy naszych sąsiadów. Oboje są w śpiączce i potrzebują intensywnej rehabilitacji.

Serce już raz zostało opróżnione.

– Na razie gromadzimy worki z nakrętkami – mówi Staszczak. - Przekażemy je, gdy będzie ich więcej.

Do środka można wrzucać wszystkie plastikowe korki, bez ograniczeń co do koloru i kształtu. W pojemniku można więc zostawić nie tylko zakrętki po napojach, ale też po chemii gospodarczej czy kosmetykach.

Podobne serce stoi już w Pawłowie. Jest dziełem Przemysława i Mikołaja Kotlarzów. – Tam również zbierane są zakrętki dla pani Beaty i pana Krzysztofa.

- Skoro Państwo nie ma pieniędzy dla tak chorych ludzi, proponuję, aby kosze na zakrętki były w każdej wiosce – mówi jedna z mieszkanek gminy. - Są piękne, a przy okazji uaktywniają ludzi do działania i wspierają segregację.

- Mam nadzieję, że dzięki zbiórce nakrętek choć trochę im pomożemy – dodaje Staszczak.

Pani Beacie można też pomóc, wpłacając darowiznę na Fundację „Serce dla Maluszka”, ul. Kowalska 89, 43-300 Bielsko-Biała, Bank Millenium 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142, tytułem: Beata Adamiec.

Zbiórka pieniędzy na rehabilitację pana Krzysztofa prowadzona jest na stronie www.zrzutka.pl/tx7s2z.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe