Saganowie w telewizji

  • 11.07.2020, 07:57
  • GD
Saganowie w telewizji
Coraz więcej mieszkańców gminy gości w programach telewizyjnych TVP3 Lublin. Ostatnio Beata i Mariusz Saganowie z Ksawerówki opowiadali o skarbach fajsławickiej ziemi i lasów.

Małżonkowie z Ksawerówki 25 czerwca gościli w porannym programie TVP3 Lublin „Między Wisłą a Bugiem”. Beata Sagan jest wiceprzewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich „Razem Lepiej” w Ksawerówce. Opowiadała o zdrowotnych właściwościach darów natury oraz o sposobach wykorzystania ich do przygotowania leczniczych syropów, nalewek i smacznych przetworów.

Przekonywała, że z kwiatów i owoców czarnego bzu, młodych pędów sosny i pokrzywy przyrządza się zdrowe soki, syropy i nalewki, które chronią i wzmacniają drogi oddechowe. Natomiast grzyby wykorzystywane są w gastronomii do przyrządzania smacznych potraw i przetworów. Z czarnych jagód, jeżyn czy poziomek robi się pyszne konfitury i dżemy.

Udział w programie był również świetną okazją do zaprezentowania smakowitych potraw z dziczyzny: pieczonego mięsa sarny, potrawki z dzika z rozmarynem i tymiankiem oraz sarniej wątróbki z grzybami, które przygotowały członkinie KGW „Razem Lepiej”.

Mariusz Sagan jako prezes Wojskowego Koła Łowieckiego 151 ŻUBR przybliżył widzom tradycję i kulturę łowiecką. Podkreślił także współpracę koła łowieckiego z gminą Fajsławice. Mówił o spotkaniach i pogadankach z uczniami gminnych szkół oraz o udziale w imprezach i konkursach.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe