Czy w Chełmie będzie rondo WOŚP?

  • 09.07.2020, 12:35 (aktualizacja 09.07.2020, 19:36)
  • AN
Czy w Chełmie będzie rondo WOŚP?
Tym razem propozycja pochodzi od mieszkańców miasta. Szef sztabu Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ich imieniu złożył wniosek o nadanie jednemu z chełmskich rond lub skwerów nazwy fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W ubiegły piątek prezes Grzegorz Gorczyca złożył pisma do prezydenta Chełma i przewodniczącego rady miasta. Pomysł na wyróżnienie w ten sposób fundacji Jurka Owsiaka zrodził się już kilka tygodni temu, podczas dyskusji w internecie na temat dwóch wniosków klubu radnych PiS. Zaproponowali oni patronaty Marii i Lecha Kaczyńskich oraz Henryka Lewczuka pseud. Młot, a rada miasta oceniła je pozytywnie. Chyba na przekór radnym PiS padł wniosek, aby kolejne rondo przypisać WOŚP, nie popieranej przez rządzących. Pomysł spodobał się internautom, czemu dali wyraz w komentarzach.

Argumentów za sfinalizowaniem takiego wniosku jest co najmniej kilka, ale najważniejszym wydaje się ten, który mówi o tym, ile sprzętu w ramach kolejnych finałów trafiło do chełmskiego szpitala. Kwota jest niebagatelna i wynosi 2 mln 798 tys. 005 zł.

- Orkiestra wsparła m.in. dziecięcą kardiochirurgię, onkologię, neonatologię, ortopedię, traumatologię, nefrologię oraz medycynę ratunkową. Bardzo wydajnie wspiera również oddziału geriatryczne. W trybie ciągłym prowadzi siedem programów medycznych oraz jeden edukacyjny - przypomina Gorczyca w swoim piśmie do władz miasta.

Wnioskodawca zapowiada, że jeśli będzie taka potrzeba, to gotów jest zebrać podpisy poparcia pod zgłoszoną inicjatywą. Nie będzie miał z tym zapewne żadnych problemów, bo finałowe działania w naszym mieście odbywają się z udziałem wielu młodych ludzi, instytucji, firm, szkół i mediów. Pierwsze reakcje są bardzo pozytywne:

- Bardzo cenna inicjatywa. Możecie państwo być spokojni o poparcie ze strony radnych klubu Koalicji Obywatelskiej - napisał na Facebooku radny Marek Sikora.

Pozytywnie do pomysłu odniósł się też radny Stanisław Mościcki.

- Sądzę, że jest to dobry pomysł. Na pewno wart społecznej dyskusji. Rozmawiajmy o tym na Facebooku. Niech to będą społeczne konsultacje. Chełmska służba zdrowia też otrzymała sprzęt od WOŚP. Proponuję imieniem WOŚP nazwać rondo przy Chadeku. Będę ten pomysł popierał w radzie miasta - zadeklarował.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kasia
kasia 10.07.2020, 21:51
To może od razu imienia Owsiaka. Najpierw niech się rozliczy z pieniędzy.
chelmianka
chelmianka 18.07.2020, 16:52
Już wylewa się jad ze strony tych zawistnych. A inicjatywa zasługuje na poparcie i szybką realizację. Trzymam kciuki.
Gosc
Gosc 10.07.2020, 16:17
He jakby ktos nie wiedzial o co chodzi

Pozostałe