Próbował ukraść telefon - grozi mu 12 lat więzienia

  • 09.07.2020, 11:31
  • oprac. MP
Próbował ukraść telefon - grozi mu 12 lat więzienia
Za usiłowanie rozboju odpowie 25-letni mieszkaniec gminy Rejowiec Fabryczny. Chcąc wyrwać telefon komórkowy z ręki napotkanego mężczyzny przewrócił go na ziemię. Postawa pokrzywdzonego i widok osób postronnych uniemożliwiły kradzież. Napastnik oddalił się. Skierowany na interwencję policyjny patrol zatrzymał go nieopodal miejsca.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem (8 lipca) na ul. Lwowskiej w Chełmie.

- Z relacji pokrzywdzonego 69-letniego mieszkańca Chełma wynika, że będąc w towarzystwie znajomego został zaczepiony przez nieznanego mu mężczyznę, który chciał od nich pieniądze. Gdy spotkał się z odmową, poszedł za nimi. W pewnej chwili chcąc wyrwać telefon z ręki pokrzywdzonego przewrócił go na ziemię. Jednak nie osiągnął swojego celu, gdyż postawa 69-latka i widok osób postronnych uniemożliwiły kradzież. Napastnik oddalił się - relacjonuje Ewa Czyż, rzecznik KMP w Chełmie.

Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali nieopodal sprawcę, którym okazał się 25-letni mieszkaniec gminy Rejowiec Fabryczny. Mężczyzna był nietrzeźwy. Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego usiłowanie rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe