Kolejne zmiany w parafiach

  • 09.07.2020, 11:18
  • AN
Kolejne zmiany w parafiach
Archidiecezja lubelska dokonała kolejnych roszad personalnych w parafiach. W niektórych zmienią się proboszczowie, w innych wikariusze. W tym roku zmian jest naprawdę sporo.

Nowego proboszcza będą mieli wierni z Syczyna. Parafią pokieruje ks. Ryszard Dębowski, który zwolniony został z funkcji wikariusza parafii pw. św. Wojciecha BM w Wąwolnicy. Ks. Józef Domiński, wikariusz parafii pw. Rozesłania Apostołów w Chełmie awansował na proboszcza parafii pw. św. Barbary w Turowcu. Tamtejszy proboszcz ks. Zbigniew Karbowniczek pokieruje parafią pw. św. Marii Magdaleny w Sernikach. Proboszcz z Turowca ks. Piotr Raszyński będzie proboszczem parafii w Starej Wsi.

Ks. Franciszek Kliza zwolniony został z funkcji wikariusza parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubartowie i mianowany proboszczem parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Olchowcu k. Żółkiewki. Wikary z Siedliszcza - ks. Witold Kuś został proboszczem parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Rakołupach. Ks. Kamil Pszenniak będzie z kolei nowym wikariuszem parafii pw. NMP Częstochowskiej w Siedliszczu.

Ks. mgr Andrzej Wołoszyn zarządzać będzie parafią pw. św. Stanisława BM w Gorzkowie. Wikariusz z tej samej parafii - ks. Marcin Smalec – będzie teraz służył w parafii pw. św. Jana Nepomucena w Fajsławicach.

Z kolei ks. Andrzej Szałęga, wikariusz z parafii pw. św. Wawrzyńca w Żółkiewce mianowany został proboszczem parafii pw. Krzyża Świętego w Rzeczycy Księżej. Ks. Krzysztof Adamowski przeniesiony został z proboszcza parafii pw. św. Stanisława BM w Gorzkowie na proboszcza parafii w Turobinie. Ks. Stanisław Dworniczak nie jest już proboszczem parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Olchowcu k. Żółkiewki. Został przeniesiony na urząd proboszcza parafii pw. św. Kajetana w Orłowie.

Ks. Łukasz Boguta przeniesiony został z wikariusza parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Świerżach na wikariusza parafii pw. św. Michała Archanioła w Wojsławicach. Do Świerż przyjedzie ks. Józef Wierzchowski – zwolniony z wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kraśniku. Arcybiskup zezwolił na jego zamieszkanie i pomoc duszpasterską w parafii Świerże.

Wikariusz ks. Piotr Jasiński przeniesiony został z parafii w Puławach do parafii pw. św. Bartłomieja w Łopienniku. Nowego wikariusza będzie mieć też parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kaniem. Został nim ks. Tomasz Milo. Arcybiskup zdecydował też, że ks. Dawid Nowicki nie będzie już wikariuszem w Rudzie Hucie, ale w parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku. Do Rudy Huty skierowany został natomiast ks. Mariusz Olszka z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i Matki Bożej Częstochowskiej w Stróży.

Ks. Adrian Komorowski przeniesiony został z parafii pw. Rozesłania Apostołów w Chełmie na wikariusza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Piaskach. Z kolei ks. Marcin Zieliński z parafii w Wojsławicach trafi na wikariusza parafii pw. Chrystusa Pana Zbawiciela w Podgórzu. Ks.Paweł Saran otrzymał mianowanie na wikariusza parafii pw. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie.

Naszego regionu dotyczą także zmiany w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Chodzi o parafię w Białopolu. 1 lipca ks. Piotr Rawlik, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Buśnie, został odwołany z funkcji tymczasowego administratora parafii pw. MB Częstochowskiej w Białopolu. Nowym proboszczem tej parafii został ks. Marian Wyrwa, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Gość
Gość 28.07.2020, 06:58
Ks. Piotr Raszyński był proboszczem w Syczynie, a nie w Turowcu.

Pozostałe