Urząd zakończył współpracę z Radysami

  • 08.07.2020, 11:44
  • szer
Urząd zakończył współpracę z Radysami
Do Radys nie trafi już żaden psiak z terenu gminy. - Nie wyobrażam sobie, by mogło być inaczej – tłumaczy swoją decyzję burmistrz Rejowca. Już szuka nowego schroniska, które zaopiekuje się bezdomnymi czworonogami.

- Zapraszamy do składania ofert – zachęca Tadeusz Górski, burmistrz Rejowca.

Schronisko, do którego będą trafiały zwierzęta, będzie musiało nie tylko należycie zając się psiakiem, ale również powiadomić urząd, w jakich warunkach on przebywa i dołączyć do tego dokumentację fotograficzną. Zobowiązane jest też do poszukiwania nowych domów i właścicieli dla zwierząt wyznaczonych do adopcji oraz udostępnić adres strony internetowej z ogłoszeniami dotyczącymi psów przeznaczonych do adopcji. A w razie znalezienia im domu, również poinformować o tym fakcie.

Termin składania ofert mija 8 lipca o godz. 10.30. Choć zapytanie nie zostało jeszcze rozstrzygnięte, odłowienie bezpańskiego psa, już było konieczne. Podjęło się tego schronisko w Lubartowie. Wszystko wskazuje na to, że również złoży swoją ofertę.

W całej Polsce umowę z Radysami miało podpisanych ponad sto gmin, w tym również z województwa lubelskiego. Z terenu gminy Rejowiec trafiły tam trzy psy, jeden został ponoć adoptowany.

W połowie czerwca do schroniska wkroczyła prokuratura oraz policja. Właściciel placówki został aresztowany - jest podejrzany o znęcanie się nad zwierzętami.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe