Kolejna Ukrainka przywiozła koronawirusa

  • 07.07.2020, 12:42
  • szer
Kolejna Ukrainka przywiozła koronawirusa
Trzech medyków z chełmskiego szpitala, lekarz oraz dwie osoby z radiologii, poddanych zostało kwarantannie. Mieli kontakt z Ukrainką, która trafiła na SOR z ostrym bólem brzucha. Okazało się, że jest zakażona SARS CoV-2.

Kobieta przyznała, że - zanim przyjechała do Polski – u siebie w kraju odbyła kwarantannę. Czy opuściła ją zdrowa, tego nikt nie wie. Sanepid sprawdza, z kim Ukrainka miała kontakt u nas w kraju, a szpital, czy jeszcze ktoś z personelu bezpośrednio z nią się komunikował.

- Pacjentka trafiła na oddział zakaźny – mówi Lech Litwin, zastępca dyrektora do spraw medycznych. – Jest w dobrym stanie.

Wraz z nią przebywa tam jeszcze osiem innych osób, w tym dwie z potwierdzonym dodatnim wynikiem COVID-19. Trzy osoby oczekują na wynik. Badania czterech pacjentów, po weryfikacji, dały wynik negatywny. Niebawem opuszczą oni szpital.

Pozostaje mieć nadzieję, że osoby przebywające w kwarantannie, a tych w całym mieście są 24 osoby, a w powiecie chełmskim 11, są zdrowe. Od 16 marca - bo wtedy na oddziale pojawił się pierwszy chory na COVID-19 - do dzisiaj, chełmskim lekarzom udało się wyleczyć 64 zakażonych koronawirusem.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dodo
dodo 07.07.2020, 17:02
w kieszeni przywiozła żeby was wszystkich szlak jasny trawił za te straszenie tym wirusem posranym
Anonim
Anonim 08.07.2020, 14:13
Wszyscy chcielibyśmy wierzyć że to tylko straszenie, lekarz z SOR-u naraził techników.

Pozostałe