Kolejny rasistowski atak na Egipcjanina

  • 07.07.2020, 10:57
  • GD
Kolejny rasistowski atak na Egipcjanina
Wyroki w sprawie rasistowskiego ataku na dwóch obywateli Egiptu, podane niedawno do publicznej wiadomości, najwyraźniej nie zrobiły wrażenia na innych chuliganach. Właściciel "Złotej piramidy" znów został publicznie znieważony przez pijanego łobuza.

1 lipca krasnostawscy policjanci zatrzymali 33-letniego Kamila M. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Usłyszał zarzut z art. 257 kodeksu karnego. Przepis ten mówi o tym, że kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

- Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do winy, a swoje zachowanie tłumaczył upojeniem alkoholowym. Mężczyzna ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i został objęty dozorem policji. Tak jak w poprzednich przypadkach, sprawa zostanie przekazana do Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie, która jest wyspecjalizowaną jednostką w tego typu postępowaniach - informuje Zenon Bolesta, prokurator rejonowy w Krasnymstawie. 

Właściciel lokalu gastronomicznego jest chrześcijaninem obrządku koptyjskiego. Osiedlił się w rodzinnym mieście swojej żony. Ma dwoje dzieci i chce spokojnie rozwijać swój biznes. Od czasu poprzednich ataków rasistów pracuje sam. Jego współpracownik wyjechał z Krasnegostawu, bo nie czuł się bezpiecznie i bardzo przeżył tamte wydarzenia. Nie mają nawet kontaktu ze sobą. 

W ostatniej rozmowie z Super Tygodniem mówił, że jest zmęczony tymi atakami. Ze smutkiem stwierdził, że był w wielu miejscach w Polsce, ale tylko w Krasnymstawie spotkał się z taką falą nienawiści.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
djonizy
djonizy 27.07.2020, 14:20
cóż się dziwić,tu żyją wieśniaki ,menele ,wypije piwko i wydaje mu się że jest urka burka,taki to wschodni zaścianek.

Pozostałe