Netto przejmuje TESCO

  • 04.07.2020, 08:11
  • MP
Netto przejmuje TESCO
Od dłuższego czasu na temat sklepów brytyjskiej sieci TESCO w Polsce krążyło wiele informacji, powielanych również przez samych pracowników. Jedni mówili, że firma będzie zamykać nierentowne sklepy, inni, że pracowników czekają zwolnienia, jeszcze inni, że zwierzchnictwo przejmie inna spółka. Sprawa jest już jasna, ponieważ brytyjscy zarządcy hipermarketów podali informację o sprzedaży polskiego oddziału za równowartość blisko 820 mln zł.

W oficjalnym oświadczeniu wydanym przez TESCO czytamy, że brytyjska grupa sklepów planuje skoncentrować się na rynku Europy Środkowej, głównie na Węgrzech, w Czechach oraz na Słowacji. Tym samym władze firmy podjęły decyzję o sprzedaży swoich polskich sklepów duńskiemu koncernowi Salling Group, właścicielowi sieci marketów Netto. W ten sposób, pod opiekę skandynawskiego potentata trafi blisko 700 placówek. W ten sposób będzie to trzecia, po Lidlu i Biedronce, najliczniejsza sieć sklepów w Polsce, które posiadają odpowiednio - ponad 700 i ponad 3000 placówek.

Władze brytyjskiej sieci hipermarketów nie zapomniały również o zatrudnionych pracownikach. W ramach umowy zawartej z Salling Group, do sklepów zostanie przeniesionych ok. 7000 osób. Duński koncert ma 18 miesięcy na przekształcenie przejętych sklepów zgodnie z własnymi wymogami, a do tego czasu wciąż będą one funkcjonowały pod szyldem TESCO.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe