Tłoczno w wydziale komunikacji

  • 03.07.2020, 12:13 (aktualizacja 03.07.2020, 12:15)
  • AN
Tłoczno w wydziale komunikacji
- W wydziale komunikacji urzędu miasta nie są przestrzegane żadne zasady bezpieczeństwa. Ludzie tłoczą się na korytarzu, a potem wiszą nad panią urzędniczką. Współczuję pracownikom tego wydziału - poskarżył się nasz Czytelnik w ubiegły poniedziałek. Zastanawia się, dlaczego urząd miasta nie zadbał o swoich pracowników.

Mężczyzna przyszedł do ratusza, aby załatwić sprawę w wydziale komunikacji. Nie mógł się nadziwić, jak zorganizowana jest obsługa mieszkańców w czasach pandemii.

- Nikt nie pilnuje czy petenci mają maseczki, ani w jakiej odległości są od siebie. W wydziale komunikacji zawsze są kolejki, a nawet nikt nie pomyślał o tym, żeby zrobić obsługę przez okienko, albo chociaż zamontować płytę oddzielającą urzędniczkę od petentów - tłumaczy nasz rozmówca. - Jak urząd chce egzekwować przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, skoro sam ich nie przestrzega? - pyta.

Dominik Gil z gabinetu prezydenta twierdzi, że pracownicy wydziału komunikacji obsługujący interesantów są wyposażeni w środki ochrony osobistej: maseczki i przyłbice oraz płyn do dezynfekcji rąk. Na korytarzu umieszczone są również pojemniki z płynem do dezynfekcji rąk dla interesantów, a także ostrzeżenia dotyczące stanu epidemii i zalecenia sanitarno-epidemiologiczne, m. in. o zachowaniu odpowiednich odstępów w kolejce.

- Interesanci w większości przypadków postępują odpowiedzialnie i zachowują bezpieczny dystans między sobą. Jeśli sytuacja tego wymaga, pracownicy wydziału komunikacji zwracają uwagę tym, którzy nie zachowują odpowiedniego odstępu - informuje Gil.

Okazuje się, że miasto pomyślało również o bezpiecznym oddzieleniu pracowników od petentów.

- Zabezpieczenie w postaci szyby z pleksi zostało zamówione do biur wydziału komunikacji 3 tygodnie temu. Materiał w tym tygodniu został dostarczony i jest już zamontowany - zapewnił nas w środowe popołudnie Gil.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe