Na Granicznej dziury, na Tuwima ciemno

  • 03.07.2020, 11:56 (aktualizacja 03.07.2020, 11:58)
  • AN
Na Granicznej dziury, na Tuwima ciemno
Cztery problemy zgłosił władzom miasta radny Adam Kister. Trzy interpelacje dotyczą remontów ulic, jedna oświetlenia. Mieszkańcy liczą na to, że dzięki wstawiennictwu radnego uda się wreszcie wywalczyć od lat wyczekiwane inwestycje.

Radny Kister apeluje do prezydenta Chełma m.in. o remont ulicy Granicznej i wymianę chodnika od strony domków jednorodzinnych.

- Nawierzchnia drogi i chodniki są w bardzo złym stanie, co utrudnia bezpieczne poruszanie się zarówno kierowcom samochodów, jak i pieszym, a w szczególności osobom starszym i niepełnosprawnym - przekonuje.

Podobnie sytuacja wygląda na ul. Mościckiego. Jezdnia jest w fatalnym stanie, a na dodatek na ulicy nie ma nawet studzienek. W czasie deszczu tworzą się ogromne kałuże, co bardzo utrudnia jazdę kierowcom i przemieszczanie się pieszym. To nie pierwsza interpelacja w sprawie tej ulicy. W sierpniu ubiegłego roku radny Kister złożył dwie interpelacje dotyczące ulicy Mościckiego. Pierwsza dotyczyła remontu nawierzchni, druga - przycinki drzew. Jak widać, niewiele wskórał.

Kister zwraca też uwagę na konieczność dokończenia remontu ulicy Wiejskiej, na odcinku od Katedralnej do Batorego.

- Trzeci etap prac nie został zrealizowany, do końca przedsięwzięcia została jeszcze wymiana nawierzchni jezdni - przypomina władzom miasta.

Ostatnia ze złożonych interpelacji dotyka problemu mieszkańców ulicy Tuwima. Od lat nie mogą doprosić się latarni. Po zmroku na ich ulicy jest ciemno i niebezpiecznie.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe