Bezpieczniej nad zalewem

  • 02.07.2020, 10:55
  • TS
Bezpieczniej nad zalewem
Ochotnicza Straż Pożarna w Leśniowicach wzbogaciła się o nowy sprzęt, który pomoże dbać o bezpieczeństwo osób korzystających z gminnego kąpieliska „Maczuły” w Horodysku. Łódź ratownicza, bo o niej mowa, została zakupiona w ramach projektu pn. „Bezpieczne Maczuły”.

Na zakup nowego sprzętu strażacy z OSP w Leśniowicach otrzymali dofinansowanie z PZU SA w ramach programu „Pomoc To Moc”. Kwota przyznanej dotacji wyniosła 25 tys. zł.

- Za te pieniądze udało się kupić łódź ratowniczą z liną zaburtową i silnikiem o mocy 10 KM wraz z osprzętem, przyczepę do transportu łodzi, torbę PSP R-1, dwa pasy ratownicze „Węgorz 2”, dwie rzutki ratunkowe (standard 25 m) oraz dwa koła ratunkowe – wylicza Joanna Jabłońska, wójt gminy Leśniowice. - Inwestycje w sprzęt dla ratowników są bardzo istotne. Sprawiają, że nasi mieszkańcy oraz licznie odwiedzający nas turyści mogą czuć się bezpieczniej nad wodą. W tym miejscu warto też zaznaczyć, że nasze kąpielisko zostało już przebadane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Chełmie i dopuszczone do użytkowania – podkreśla Jabłońska.

Kolejnym etapem strażackiego projektu w Leśniowicach będzie organizacja szkoleń dla dzieci z gminnych szkół na temat bezpiecznego zachowania się nad wodą.

- Postaramy się zorganizować takie szkolenia na kąpielisku. Przeprowadzą je strażacy z OSP w Leśniowicach oraz ratownicy. O terminach szkoleń będziemy informować na bieżąco, m.in. na naszej stronie internetowej – dodaje wójt gminy Leśniowice.

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe