Premier przekazał czeki lokalnym samorządom

  • 01.07.2020, 17:56 (aktualizacja 01.07.2020, 18:02)
  • Źródło: Miasto Chełm
Premier przekazał czeki lokalnym samorządom Facebook Miasto Chełm
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się dzisiaj na Placu Niepodległości z samorządowcami i mieszkańcami. Szef rządu przekazał włodarzom gmin i miast Ziemi Chełmskiej czeki symbolizujące wsparcie finansowe przyznane w ramach rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

- Jesteśmy dla was, jesteśmy po to, by ten nowy Fundusz Inwestycji Lokalnych służył mieszkańcom Chełma. I będzie służył mieszkańcom Chełma i będzie służył wyjściu z kryzysu - zapewnił zgromadzonych Premier Mateusz Morawiecki. - Jest wiele problemów, wiele trudnych spraw do rozwiązania i te sprawy musimy rozwiązywać wspólnie. Polska nie może być rządowa, czy samorządowa.

Chełm jest drugim pod względem wysokości beneficjentem funduszu w województwie lubelskim miasto otrzymało kwotę – 12 327 769 zł.

- Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to szansa na realizację wielu inwestycji także w naszym mieście - podkreśla Prezydent Chełma Jakub Banaszek. - Od 1,5 roku realizujemy ambitny program rozwoju naszego miasta, a także i regionu. Dzięki decyzji Pana Premiera i inicjatywie Prezydenta Andrzeja Dudy uda nam się zrealizować jeszcze więcej inwestycji.

Bezzwrotne dotacje w kwocie od 500 tys. zł do 1,962 mln zł otrzymały także pozostałe miasta i gminy powiatu chełmskiego.

Źródło: Miasto Chełm

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
trza być mądrym
trza być mądrym 03.07.2020, 19:31
Znowu obietnica, a do tego bez żadnego trybu. KPRM nie stworzyła jeszcze nawet projektu uchwały sankcjonującej ten fundusz, ale MM już podzielił i rozdał wyimaginowaną tabliczkową kasę. Głupcy z Chełma przyszli i uwierzyli, nawet brawa bili. Jak miło popatrzeć na twarze tych naiwniaków
abcd
abcd 02.07.2020, 16:36
"Czeki symbolizujące" czyli taka obietnica na papierku? Tak się cieszę, że wydzierają mi z gardła i wypłaty pieniądze na takie szopki.
miejscowy
miejscowy 02.07.2020, 08:14
A jakimi to środkami finansowymi do rozdania dysponuje Duda??????????? Bardzo się zasłużył. Strach pomyśleć, jak nabierze rozpędu i na czas nie wyhamuje. Kiełbasa wyborcza dla ciemnego ludu.

Pozostałe