Piłkarska rywalizacja dla „Czorka”

  • 01.07.2020, 11:47
  • TS
Piłkarska rywalizacja dla „Czorka”
Rozegrany w sobotę na bocznym boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie II Memoriał Tomasza Wieczorka zgromadził jedenaście drużyn, sześć w kategorii do 35 lat i pięć w kategorii powyżej 35 lat. Nie wynik był najważniejszy a cel, jaki przyświecał zmaganiom. A tym było uczczenie pamięci znanego sportowca, trenera i pasjonata sportu, który odszedł od nas przedwcześnie.

5 kwietnia 2017 r. świat sportu dosłownie zamarł. Nasz region obiegła przygnębiająca informacja. Tomasz Wieczorek, znany jako „Czorek”, piłkarz, trener, nauczyciel i wychowawca młodzieży odebrał sobie życie (miał 45 lat).

W sobotę na bocznym boisku chełmskiego stadionu MOSiR zebrało się ponad 100 osób. Przyszli przede wszystkim ci, którzy dobrze znali „Czorka”: bliscy, koledzy z boiska, znajomi i wychowankowie. Wszyscy przybyli w jednym celu – aby uczestnicząc w piłkarskiej rywalizacji, uczcić jego pamięć.

II Memoriał im. Tomasza Wieczorka zgromadził jedenaście drużyn. W kategorii zawodników poniżej 35 lat zwyciężyli reprezentanci Okręgowego Kolegium Sędziów w Chełmie. Arbitrzy pozostawili w pokonanym polu 19. Batalion Zmechanizowany w Chełmie (2. miejsce), Placówkę Straży Granicznej w Dorohusku (3. miejsce), Pasy (4. miejsce), 19. Dywizjon Artylerii Samobieżnej w Chełmie (5. miejsce) oraz Parzecin Lublin (6. miejsce). Tytuł króla strzelców wywalczył Jakub Jabłoński, zawodnik zwycięskiej drużyny.

Również w starszej kategorii wiekowej – powyżej 35 lat najlepsza okazała się drużyna OKS-u Chełm. W walce o triumf starsi sędziowie okazali się lepsi od Gminy Chełm (2. miejsce), Reprezentacji Polskich Pisarzy (3. miejsce), Astry Leśniowice (4. miejsce) oraz Kalenicy (5. miejsce). Najwięcej trafień uzbierał Sławomir Leśnicki, reprezentant OKS-u Chełm.

- „Czorek” udzielał się w wielu dziedzinach, typowy człowiek orkiestra. Najbardziej lubił jednak piłkę nożną. Odszedł od nas za wcześnie, ale pamiętamy o nim, dlatego dzisiaj tutaj jesteśmy – mówili nam zgodnie uczestnicy sobotniej rywalizacji.

Organizatorem II Memoriału im. Tomasza Wieczorka było Chełmskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

TS

Zdjęcia (69)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe