Schronisko pęka w szwach

  • 30.06.2020, 10:43
  • AN
Schronisko pęka w szwach
Tak trudnej sytuacji w chełmskim schronisku dla zwierząt dawno nie było. Placówka nie jest w stanie przyjąć już ani jednego psiaka więcej. - Nie mamy miejsca. Musimy dbać też o bezpieczeństwo już mieszkających czworonogów - mówi Mirosław Blacha, administrator obiektu. - Dlatego jedyne, co nam pozostało, to zachęcać do adopcji.

- Apelujemy do mieszkańców Chełma i okolic o pilnowanie swoich psiaków, zgłaszanie tylko tych naprawdę potrzebujących naszej pomocy i zrozumienie sytuacji, że naprawdę nie mamy już miejsc. Nie możemy przyjąć więcej psiaków, bo już tym, co u nas są, robi się ciasno i sytuacja staje się nerwowa - apelują na Facebooku pracownicy chełmskiego schroniska.

Niestety, okres wakacyjny to dla schronisk trudny czas. Liczba bezdomnych zwierząt rośnie. Nie inaczej jest w Chełmie. Właściciele, chcący wyjechać na urlop, porzucają swoje zwierzaki. Te w najlepszym wypadku trafiają do schroniska, jednak przecież liczba miejsc jest ograniczona.

- Nie możemy przyjąć więcej psów, niż mamy miejsc - przekonuje Mirosław Blacha. - Zwierzęta muszą mieć odpowiednie warunki, a my mamy obowiązek je zapewnić. Każdy dodatkowy pies w już zamieszkanym boksie to dla zwierzaka niepotrzebny stres, którego chcielibyśmy uniknąć.

- Jeśli ktoś chce i może wziąć do swojego domu przyjaciela, zachęcamy do adopcji! Jest u nas wiele wspaniałych sierściuchów - zapewnia Katarzyna Szynal ze schroniska. -  Staramy się wrzucać na nasz profil zdjęcia naszych podopiecznych, może któryś z czworonogów znajdzie wreszcie upragniony dom.

- Adopcja psa ze schroniska ma wiele plusów. Nowy właściciel może się czegoś więcej dowiedzieć o charakterze zwierzaka, o tym, co on lubi, a za czym nie przepada. Ponadto pies jest pod opieką weterynarza, więc znamy jego kondycję - tłumaczy Blacha. - Poza tym te zwierzaki naprawdę są wdzięczne za odmianę swojego losu. One czują to, że ktoś chce im pomóc.

Adopcja psa ze schroniska nic nie kosztuje, a wręcz przeciwnie - zyskujemy wiernego przyjaciela na długie lata.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe