Z ciężarówki do szpitala

  • 29.06.2020, 11:20
  • szer
Z ciężarówki do szpitala
W niedzielę służby wojewody poinformowały o kolejnych 10 przypadkach zakażenia wirusem SARS CoV-2. Jeden z chorych jest hospitalizowany w szpitalu w Chełmie. Na oddziale zakaźnym przebywają obecnie cztery osoby z potwierdzonym dodatnim wynikiem COVID-19.

- Trzy z nich to osoby z kwarantanny granicznej – mówi Lech Litwin, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa w chełmskim szpitalu. - To dwie Ukrainki, które przyjechały do pracy w jednym z gospodarstw na terenie powiatu krasnostawskiego i chełmianka, która wróciła do kraju. Choroba ma u nich przebieg bezobjawowy.

Do kobiet dołączył 60-letni Ukrainiec. Mężczyzna jest kierowcą. Przejeżdżając przez nasze miasto, źle się poczuł. Miał typowe objawy zakażenia koronawirusem. Karetka, która wezwana została na miejsce jego postoju, zabrała go do szpitala. Badania potwierdziły u niego SARS CoV-2.

- Z przeprowadzonego wywiadu wynika, że mężczyzna nie kontaktował się osobiście z nikim z naszego terenu – mówi Elżbieta Kuryk, państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Chełmie. - Ustalamy, czy na wcześniejszym etapie podróży miał z kimś styczność.

W chełmskim szpitalu wciąż obowiązuje  zakaz odwiedzin oraz zakaz przebywania osób postronnych, między innymi przedstawicieli handlowych. Na terenie placówki obowiązkowe jest noszenie maseczki, dezynfekcja rąk, nakaz zachowania minimum 2-metrowej odległości od innych osób na korytarzach. Pacjenci przychodni specjalistycznych proszeni są o przychodzenie dokładnie o wyznaczonej godzinie, by ograniczyć ilość osób w poczekalniach. Nowe zasady obowiązują też oczekujących na planowane zabiegi. Przed przyjęciem na oddział mają wykonywany test na obecność koronawirusa.

Do dnia 28 czerwca na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 641 przypadków zakażenia koszronawirusem SARS-CoV-2. 3892 osoby przebywały w kwarantannie, a 308 było pod nadzorem epidemiologicznym. Odnotowano 491 ozdrowieńców i zarejestrowano 17 zgonów.

szer

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe