ChDK szykuje Kumową Dolinę

  • 26.06.2020, 16:35
  • AN
ChDK szykuje Kumową Dolinę
Od września instruktorzy Chełmskiego Domu Kultury prowadzić będą w amfiteatrze zajęcia krawieckie, garncarskie oraz obróbki materiałów multimedialnych. Przygotowania pracowni szkoleniowych idą pełną parą. Rozstrzygnięte zostały również przetargi na sprzęt nagłaśniający oraz oświetleniowy do Kumowej Doliny.

Do powstających w amfiteatrze pracowni dostarczane są właśnie materiały i urządzenia niezbędne do realizacji warsztatów w ramach programu Chełmski Łańcuch Kreatywności. Chadek kompletuje już także sprzęt nagłaśniający oraz oświetlenie, które będzie na wyposażeniu plenerowej sceny.

- Obecnie czekamy na dostawę zamawianego w przetargu wyposażenia scenicznego amfiteatru. Sprzęt ten będzie montowany i konfigurowany przez pracowników techniki sceny - wyjaśnia p.o. dyrektora Mariusz Kalman. -  Już w poniedziałek spodziewamy pierwszych tirów z elementami nagłośnienia.

Ponadto w Chadeku prowadzone są warsztaty plastyczno-edukacyjne na kanałach internetowych, działa kino plenerowe oraz kino Zorza.

- W okresie pandemii powstał również audiobook z legendą o białym niedźwiedziu na podstawie opowiadania wybitnego, chełmskiego literata Jana Longina Okonia - dodaje Kalman. - Obecnie jesteśmy w pełnej gotowości do realizacji nowych działań kulturalnych. Rozważamy, jak realizować spektakle i koncerty według wskazań odpowiednich ministerstw i służb sanitarnych. W czasie izolacji wykonaliśmy niezbędne prace porządkowe, przegląd i serwis urządzeń techniki scenicznej w budynkach zarządzanych przez Chadek, ale też prowadzone były zajęcia online przez instruktorów akademii musicalowej.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe