Wytwórni przy Ceramicznej nie będzie

  • 24.06.2020, 08:28
  • AN
Wytwórni przy Ceramicznej nie będzie
Prezydent Jakub Banaszek odmówił wydania decyzji w sprawie budowy wytwórni mas bitumicznych przy ulicy Ceramicznej. Przeciwko tej inwestycji wypowiedziało się ponad 1600 osób.

- Bezpośrednią przesłanką dla odmowy była niezgodność planowanego przedsięwzięcia z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego - poinformował prezydent Chełma. - Jak wynika z dokumentów przedłożonych przez przedsiębiorcę w trakcie postępowania, uruchomienie instalacji do produkcji mieszanek mineralno-asfaltowych wiąże się z prowadzeniem prac ziemnych związanych ze zbrojeniem terenu oraz pracami instalacyjnymi związanymi z posadowieniem elementów wytwórni mas bitumicznych. Natomiast miejski plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza w tej lokalizacji jedynie adaptację istniejących obiektów dla celów magazynowych i produkcyjnych.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Lublinie i Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Chełmie stwierdziły potrzebę sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko oraz potrzebę udziału społeczeństwa w postępowaniu. Po analizie dokumentu chełmski sanepid negatywnie zaopiniował środowiskowe uwarunkowania dla przedsięwzięcia. Z kolei Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Lublinie stwierdził, że przedłożony przez inwestora raport w wielu punktach nie spełnia wymagań obowiązujących przepisów. Przedsiębiorca nie uzupełnił raportu o żądane zagadnienia.

Przy podejmowaniu decyzji miasto wzięło też pod uwagę sprzeciw społeczny dla tego przedsięwzięcia. W okresie prowadzonego postępowania do ratusza wpłynął zbiorowy protest przeciwko planowanej inwestycji od mieszkańców Chełma i okolic, od rady osiedla „Rejowiecka”, od Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg Chełm „Wodnik” oraz indywidualne sprzeciwy od chełmian.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe