Tanie tankowanie dla chełmian

  • 18.06.2020, 12:53
  • AN
Tanie tankowanie dla chełmian
Władze miasta wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej planują uruchomienie miejskiej stacji paliw. Pomysł zrodził się w połowie maja, trwają intensywne przygotowania do jego realizacji.

- Jesteśmy na etapie zatwierdzania lokalizacji oraz konsultacji z firmami, które konstruują i budują takie stacje paliw. Wszystko jest na dobrej drodze - zapewnia prezes MPGK Marcin Czarnecki. - Wkrótce podamy szczegóły inwestycji.

Budowa miejskiej stacji benzynowej to odpowiedź samorządu na sugestie i głosy mieszkańców, którzy od lat skarżą się na wysokie ceny paliw. Do naszej redakcji także jakiś czas temu zgłosili się oburzeni kierowcy. Okazało się, że różnice w cenach w porównaniu do miast ościennych są dosyć znaczne. Po ukazaniu się artykułu prezydent Chełma postanowił interweniować. W związku z prośbą kierowców spotkał się z wiceprezesem UOKiK Tomaszem Chróstnym, na którego ręce złożył pismo z prośbą o analizę problemu i podjęcie ewentualnej interwencji. Podczas rozmowy przekazał informacje, o które prosili chełmscy kierowcy, przede wszystkim różnice w cenie paliw pomiędzy sąsiednimi miastami. Banaszek otrzymał zapewnienie, że UOKiK podejmie analizę omawianego problemu. Na czym zakończyła się interwencja, nie wiadomo, prezydent za to ogłosił, że miasto wybuduje własną stację paliw.

Zdaniem samorządu, uruchomienie miejskiej stacji benzynowej, która dzięki zmniejszonej marży, stanie się źródłem taniego paliwa, pobudzi konkurencyjność na rynku i - co pokazuje m.in. przykład Stalowej Woli, gdzie funkcjonuje tego typu obiekt - przełoży się na obniżenie cen u komercyjnych dystrybutorów.

- Nowoczesna stacja benzynowa to nie tylko rozwinięcie działalności chełmskiego MPGK, ale przede wszystkim obniżenie kosztów tankowania. Przykłady innych miast pokazują, że powstanie takich miejskich stacji doprowadziło do obniżenia cen paliwa - tłumaczy prezydent Chełma.

Zaraz po ogłoszeniu pomysłu budowy stacji prezydent zapowiedział, że będzie ona wyposażona w bezobsługowy system działania, gdzie kierowcy za paliwo zapłacą za pomocą specjalnego urządzenia przypominającego bankomat.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stefan
Stefan 19.06.2020, 08:26
Parias piszesz jakbyś conajmniej Amerykę odkrył.
Parias znasz statut prawny tych działek, czy zadałeś sobie trud żeby przeanalizować dlaczego te stacje paliw są nieczynne, zajrzałeś do wpisów hipotecznych na tych działkach i obciążeniach jakie ciążą na tych nieruchomościach. Jeżeli nie to nie pisz o czymś o czym nie masz bladego pojęcia.
Parias
Parias 18.06.2020, 14:53
Odkupić nieczynną stację paliw przy Wołyńskiej koło MPGK i połowa problemów z realizacją stacji z głowy. W dodatku pod nosem...
Parias
Parias 18.06.2020, 13:34
odkupić zamkniętą stację przy Wołyńskiej, koło MPGK i połowa kłopotu z głowy...

Pozostałe