MPGK szykuje obniżkę

  • 17.06.2020, 12:02
  • AN
MPGK szykuje obniżkę
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej do końca roku musi powiadomić spółkę Wody Polskie o stawkach za wodę i ścieki, jakie chce wprowadzić w 2021 roku. Już trwają kalkulacje, aby były niższe od obecnych.

- Wielokrotnie powtarzałem, że ceny wody są w Chełmie za wysokie i cały czas to podtrzymuję. Niestety musimy dotrwać do końca tej taryfy, która została uchwalona przez naszych poprzedników. Dobra wiadomość jest taka, że na pewno nowa taryfa przygotowana przez miasto i MPGK będzie niższa od tej przyjętej przez radnych poprzedniej kadencji - zapowiedział  prezydent Jakub Banaszek.

Obecna taryfa obowiązuje od maja 2018 do maja 2021. Ostatnia podwyżka, zaplanowana w jej ramach, miała miejsce na początku czerwca tego roku. Stawki zostały uchwalone jeszcze za poprzedniej kadencji. Wkrótce spółka musi aplikować o zatwierdzenie nowych. Jak wyjaśnia prezes Marcin Czarnecki, coroczne podwyżki nie były zbyt wysokie, bo ok. 2 proc. wzrosła opłata za ścieki i 1 proc. za wodę, jednak ceny wyjściowe do najniższych nie należą.

- Konstruując nową taryfę, którą musimy złożyć do końca tego roku, dołożymy wszelkich starań, aby cena za wodę i ścieki uległa obniżeniu w stosunku do obecnie obowiązującej - obiecał na konferencji prezes Czarnecki.

Obecna taryfa jest - zdaniem prezydenta Banaszka - niewspółmierna do poziomu życia mieszkańców naszego miasta. Miasta subregionalne w województwie lubelskim, bo do nich możemy się porównywać, mają wodę tańszą. Jak zapewnia Banaszek, nasza także stanieje.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe