Pułapka na niewidomych na ul. Dreszera

  • 15.06.2020, 11:40 (aktualizacja 15.06.2020, 12:37)
  • AN
Pułapka na niewidomych na ul. Dreszera
Przebudowa ulicy Dreszera jest prawie skończona, ale nadal słup oświetleniowy stoi przy przejściu dla pieszych. Niestety nie uzyskaliśmy do dzisiaj informacji z urzędu, kiedy zostanie usunięta ta pułapka na niewidomych.

- Zanim ruch zostanie przywrócony, wykonawca musi jeszcze zamontować ogrodzenia łańcuchowe oraz słupki blokujące żeliwne w obrębie przejść dla pieszych – wyjaśnia Dominik Gil z gabinetu prezydenta. - Ponadto uzupełniony zostanie znak poziomy dla osób niepełnosprawnych poprzez oznaczenie kolorem niebieskim miejsca do parkowania pojazdów.

Jak informował wcześniej urząd miasta, zgodnie z harmonogramem, inwestycja miała być zakończona w drugiej połowie sierpnia. Wygląda na to, że kierowcy pojadą tamtędy nieco wcześniej. Na remont ulicy ratusz pozyskał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Wsparcie rządowe na to zadanie wyniosło 486 tys. zł. Koszt całej inwestycji wyceniony został na nieco ponad 600 tys. zł.

Wykonawca przygotował przejścia dla pieszych, ale tak niefortunnie się złożyło, że jedno z nich prowadzi wprost na słup oświetleniowy. Zwrócili na to uwagę nasi Czytelnicy.

- Mam nadzieję, że wykonawca coś z tym zrobi i przed otwarciem ulicy dla ruchu usunie tę przeszkodę - napisał do nas pan Karol.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe