Trojaczki w Wirkowicach

  • 12.06.2020, 10:30
  • GD
Trojaczki w Wirkowicach
Ciąża mnoga u krów bywa rzadkością, ale trojaczki to już prawdziwy ewenement. Z takim cudem narodzin miał do czynienia Tomasz Dubaj z Wirkowic Drugich. To właśnie w jego gospodarstwie na świat przyszły trzy zdrowe i pełne energii cielaczki.

Pan Tomasz od 20 lat hoduje krowy białogrzbiete. Stado liczy obecnie kilkadziesiąt sztuk bydła. Do tej pory narodziny bliźniąt w tym gospodarstwie zdarzyły się dwukrotnie. W ubiegłym tygodniu hodowca przeżył jednak niemałe zaskoczenie.

- Tym razem też miała być parka. Nie mogłem uwierzyć własnym oczom, gdy w środku nocy ujrzałem aż trzy cielaki - opowiada gospodarz.

W wirkowickim gospodarstwie matka trojaczków mieszka już od 5 lat. Przed ostatnim zacieleniem, z powodu problemów z płodnością, musiała przejść specjalistyczne leczenie. Narodziny trojaczków są najprawdopodobniej efektem kuracji hormonalnej. Nie zmienia to jednak faktu, że taki poród zdarza się bardzo rzadko.

- Trojaczki to duże szczęście - mówi Tomasz Dubaj. - Co jednak z tego, skoro nie mamy drogi. Trasa z Bobliwa do Susznia łączy trzy gminy. Koniecznie napiszcie, że o jej rozbudowę staramy się od ponad 20 lat.

Rodzina Dubajów mieszka w Wirkowicach przy odcinku o nawierzchni gruntowej, który utwardzany jest żużlem i materiałem kamiennym.

- Uprawiam kilkadziesiąt hektarów ziemi, ale gdy jest mokro, to czasami ciężko dojechać do pól. Liczymy na to, że gmina i powiat wreszcie się dogadają w sprawie wspólnej inwestycji - dodaje Tomasz Dubaj.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe