Fuszerka przy Przemysłowej

  • 10.06.2020, 13:14
  • AN
Fuszerka przy Przemysłowej
Chodnik wykonany w 2018 roku za pieniądze z budżetu obywatelskiego już wymaga naprawy. Radny Maciej Baranowski złożył do prezydenta Chełma dwa zapytania w sprawie problemów mieszkańców i użytkowników ulicy Przemysłowej.

Jak twierdzi radny, drogowcy powinni zająć się odcinkiem ul. Przemysłowej od skrzyżowania z ul. Rolniczą do skrzyżowania z ul. Wołyńską po stronie nieparzystej.

- W związku z licznie występującymi nierównościami oraz dużymi szczelinami pomiędzy kostkami, proszę o dokonanie przeglądu technicznego chodnika - wyjaśnia Maciej Baranowski.

Co ciekawe, dwa lata temu, w ramach budżetu obywatelskiego miasto wykonało kompleksową przebudowę tego chodnika. Inwestycja wyceniona była na 150 tys. zł. Jak ustaliśmy, chodnik modernizowało Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

Radny prosi również, aby miasto zadbało o zieleń przy chodniku na tej samej ulicy. Tym razem chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Chomentowskiego do skrzyżowania z ul. Kolejową. Wygląda na to, że służby miejskie w ogóle zapomniały, że taki chodnik istnieje. Na dowód Maciej Baranowski dołączył do swojego wniosku zdjęcie.   

- Obecnie drzewa i krzewy przy tym chodniku tak się rozrosły, że momentami utrudniają swobodne poruszanie się. Ponadto wygląda to nieestetycznie - tłumaczy radny.  - Proszę również o usunięcie kęp trawy, która wrosła w chodnik przy krawężnikach na całej długości chodnika.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 11.06.2020, 20:22
Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych również wykonało chodniki w listopadzie i grudniu 2018r na osiedlu Gwarek i do tej pory zapomnieli o posianiu trawy a chodnik przy ul. Szarych Szeregów 9a/b jest tak wąski że dwie osoby aby się ominąć muszą schodzić na trawnik.Nie wiem kto w UM za nadzór takich robót odpowiada ale kasę bierze niezasłużenie.
abcd
abcd 10.06.2020, 16:31
MPRD - to wiele tłumaczy. Musi Kuba trochę kadrę otrzeźwić paroma zwolnienami, bo za dużo im się wydaje.

Pozostałe