Plac czeka na zmiany

  • 09.06.2020, 11:42 (aktualizacja 09.06.2020, 17:21)
  • AN
Plac czeka na zmiany
29 maja chełmscy urzędnicy złożyli do Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie wniosek o wsparcie projektu pod nazwą "Rewitalizacja Placu Doktora Edwarda Łuczkowskiego wraz z zabytkowymi piwnicami w Chełmie".

- Wniosek o dofinansowanie został złożony w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na 2014-2020 i obecnie podlega ocenie formalnej - informuje Dominik Gil z gabinetu prezydenta.

Rewitalizacja placu Łuczkowskiego budzi wśród mieszkańców sporo emocji. Trudno się dziwić, przecież to najbardziej reprezentatywne miejsce w mieście. 

Zakres rzeczowy projektu obejmuje m.in.: remont nawierzchni całej powierzchni placu, nasadzenie nowych drzew i roślin, montaż małej architektury, remont studni czy utworzenie lodowiska w sezonie zimowym.

W ramach rewitalizacji wymienione zostanie również oświetlenie na placu, przebudowany ma być budynek wyjścia z podziemi, który jednocześnie stanie się miejscem integracji pokoleniowej pod nazwą "Senior Cafe".

 - Jeśli miastu uda się pozyskać dotację, to jeszcze w tym roku ogłoszony zostanie przetarg na realizację przedsięwzięcia - informuje Gil.

Koszt rewitalizacji placu Łuczkowskiego wraz z zabytkowymi piwnicami w Chełmie wynosi ponad 16 milionów zł brutto. Kwota dofinansowania, o którą wnioskuje miasto, to prawie 12 milionów zł. Podobno ratusz zlecił już nawet wykonanie ekspertyz geologicznych na całym placu. Od nich wiele będzie zależało.

- W ramach tego samego zadania zrealizowana zostanie również rewitalizacja Parku Miejskiego przy ul. Lubelskiej. W tym przypadku zakres prac obejmuje m.in. przebudowę ścieżek parkowych oraz ciągów pieszo-rowerowych, wyremontowanie schodów z podjazdami dla osób z niepełnosprawnością ruchową, wykonanie nowych nasadzeń, wymianę oświetlenia czy przebudowę placu zabaw - poinformowały również władze miasta na swoim profilu na Facebooku.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Baltazar
Baltazar 10.06.2020, 22:23
Czy remont sprawi że deptak będzie deptakiem a nie miejscem przejazdu różniej maści pojazdów.
miejscowy
miejscowy 09.06.2020, 12:13
Tak jakby wszystkie ulice w mieście były eleganckie i równiutkie. Plac ma się dobrze, ale jak widać jest potrzeba zmian i wydania kasy. Potrzebne to jak umarłemu kadzidło.
obserwator
obserwator 09.06.2020, 15:26
Okolicznym menelom będzie przyjemniej :)

Pozostałe