Znów możemy chodzić do kina

  • 09.06.2020, 10:34
  • AN
Znów możemy chodzić do kina
Chełmski Dom Kultury wznawia działalność kinową w Zorzy i Chadeku. Filmy będziemy oglądać w maseczkach! Ruszyło już także kino plenerowe w Kumowej Dolinie.

W Centrum Kultury Filmowej Zorza i Chadeku obowiązują przepisy takie same jak teatrach, operach i filharmonii.

- Widownia będzie mogła być zapełniona tylko w części, by zachować bezpieczne odległości między ludźmi. Wszyscy muszą być w maseczkach - informuje p.o. dyrektora Mariusz Kalman. - To oznacza, że w kinie Zorza jednorazowo może być zajęta 1/3 sali. Na salę widowiskową Chadeku może wejść obecnie 150 osób.

Na otwarcie chełmskiego kina przygotowano m.in. najnowszą animację studia Pixar - film "Naprzód". Widzowie przenieśli się do współczesnego świata zamieszkiwanego przez fantastyczne, bajkowe stworzenia. Razem z dwoma braćmi wyruszyli w niesamowicie zakręconą podróż w poszukiwaniu... magii!

W tym tygodniu w Chełmskim Domu Kultury obejrzymy m.in. słynny polski thriller "Sala samobójców. Hejter". W repertuarze kina również "Małe kobietki - amerykański melodramat, nagrodzony Oskarem za kostiumy oraz "Emma", produkcja angielsko-amerykańska o swatce żyjącej w XVIII wieku.

Szczegółowy repertuar kina stacjonarnego dostępny jest na stronie CKF Zorza.

W najbliższą sobotę Chadek zaprasza na film w ramach kina letniego do Kumowej Doliny. Będzie to "Lucy" Luca Bessona. Tytułowa bohaterka to mieszkająca na Tajwanie studentka, która zostaje namówiona przez swojego chłopaka do dostarczenia ważnej teczki pewnemu biznesmenowi. Zanim jeszcze dziewczyna zorientuje się w co została wplątana, stanie się zakładniczką bezwzględnego pana Janga, na którego rozkaz do organizmu Lucy zostanie chirurgicznie wszyta paczka z silną syntetyczną substancją przypominającą narkotyk. Przypadkowo substancja chemiczna rzeczywiście przenika do organizmu Lucy. Pod jej wpływem ciało dziewczyny zaczyna podlegać niewyobrażalnym transformacjom, a najbardziej doświadcza tego mózg, którego potencjał zostaje uwolniony i osiąga zdumiewające, pozostające dotychczas jedynie w sferze hipotez możliwości...

Wstęp na seans bezpłatny.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe