Ogniem zacierali ślady

  • 08.06.2020, 09:34 (aktualizacja 13.06.2020, 10:34)
  • (apm)
Ogniem zacierali ślady
W Świerżach jak w filmie akcji. Przemytnicy najpierw próbowali zwiać autem przed patrolem pograniczników. Gdy zorientowali się, że nie mają szans, wyskoczyli z samochodu, podpalili go i zaczęli uciekać pieszo. Szybko jednak wpadli w ręce mundurowych.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po raz kolejny udaremnili próbę przemytu papierosów przez "zieloną granicę". Tym razem jednak mieli ciekawszą akcję. 26 maja pogranicznicy z Dorohuska zetknęli się z niespotykaną determinacją przemytników, którzy po polskiej stronie granicy przygotowywali do wywiezienia w głąb kraju przemyconą już kontrabandę.

- Na widok zbliżającego się patrolu straży granicznej, natychmiast podjęli próbę ucieczki z miejsca, w którym dokonano przemytu. Po krótkim pościgu, w pobliżu Świerż, funkcjonariusze zobaczyli samochód wypełniony nielegalnymi papierosami – mówi por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG w Chełmie.

Przemytnicy jednak zdążyli podpalić swoje auto i próbowali jeszcze uciekać pieszo.

- Płonący samochód został ugaszony przez wezwany na miejsce zastęp OSP. Funkcjonariusze SG zabezpieczyli papierosy, które nie zdążyły się jeszcze spalić, o szacunkowej wartości ponad 42 tys. zł – dodaje Sienicki.

Na miejscu zatrzymano dwóch obywatel Polski, mieszkańców naszego regionu. Odpowiedzą za przestępstwo skarbowe. Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG od początku roku zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości prawie 10 mln zł.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe