Kampania w czasie pandemii [VIDEO]

  • 08.06.2020, 09:11 (aktualizacja 13.06.2020, 10:33)
  • MP, red
Kampania w czasie pandemii [VIDEO]
Prezydent Andrzej Duda, który ubiega się o reelekcję, na początku krótkiej kampanii wyborczej postawił na elektorat na Lubelszczyźnie. I wygląda, że się nie rozczarował. Choć epidemia koronowirusa nie odpuszcza, w Chełmie powitał go wiwatujący i śpiewający religijne pieśni tłum. Tylko nieliczni zachowywali bezpieczną odległość od innych uczestników wiecu wyborczego. A zebrało ich się całkiem sporo, na pewno więcej niż dopuszczają przepisy wynikające z ograniczeń pandemicznych.

W drugim dniu pobytu na Lubelszczyźnie prezydent Andrzej Duda wylądował na lotnisku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Depułtyczach Królewskich. Zobaczył infrastrukturę Centrum Studiów Inżynierskich oraz budowę betonowego pasa startowego. 

Prezydent spotkał się potem z pastorem Henrykiem Skrzypkowskim w Kościele Chrześcijan Baptystów. Pierwszy raz w historii głowa państwa odwiedziła świątynię protestancką.

- Pokazaliśmy prezydentowi, że nasz kościół to nie tylko miejsce sakralne, ale przede wszystkim wspólnota, w której modlimy się, spotykamy, prowadzimy szkółkę niedzielną, a także spożywamy posiłki - mówi Henryk Skrzypkowski, pastor zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów w Chełmie. - Po wizycie w kaplicy, już poza kamerami, zaprosiliśmy prezydenta na rodzinny obiad pod namiotem w ogrodzie. Podaliśmy lazanię, sałatki oraz ciasto. Prezydent stwierdził, że bardzo mu smakowało. Rozmawialiśmy na codzienne tematy, o naszych rodzinach i wartościach, pomijając zupełnie kwestie polityki.

Na spotkanie na pl. Niepodległości prezydent Duda przybył z opóźnieniem, został jednak hucznie powitany. Podczas swojego wystąpienia zapowiedział realizację ważnych inwestycji, takich jak;  nowy dworzec kolejowy, siedziba spółki Linia Chełmska Szerokotorowa, a także HUB Logistyczny.

Prezydent udał się też do Chełmskiej Biblioteki Publicznej, gdzie już w zamkniętym gronie obejrzał nowo otwartą filię Państwowego Funduszu Rozwoju. PFR to centrum doradztwa dla przedsiębiorców, którzy korzystają i będą korzystać z tarczy antykryzysowej. Pierwszy telefon do przedsiębiorcy zgłaszającego się po wsparcie wykonał właśnie sam Andrzej Duda. Chełmska filia PRR zatrudniła już pierwszych pracowników, wkrótce rozpocznie się rekrutacja na kolejne stanowiska. 

- Cieszę się, że nowo zatrudnieni pracownicy będą mieli odpowiednie warunki do pracy. Takie przedsięwzięcia są szansą na zatrzymanie młodych ludzi w naszym mieście – stwierdził prezydent Chełma Jakub Banaszek.

O szczegółach czwartkowej wizyty Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Chełmie przeczytacie w najnowszym wydaniu Super Tygodnia oraz w wersji elektronicznej

MP, red

Zdjęcia (30)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
?
? 09.06.2020, 10:50
dlaczego ta dzicz depcze trawnik pod gmachem?
Stop covid
Stop covid 08.06.2020, 23:01
Co za obłuda. "Wielcy patrioci i chrześcijanie" powitali "zbawcę narodu polskiego" w Chełmie niczym papieża. A co z uroczystościami Bożego Ciała? Dlaczego nikt z tych niby wierzących nie wyraża swojego oburzenia że w tym roku nie odbędzie się procesja. Przecież ilość osób w tym roku byłaby podobna do tych czczących boga Dudę. Druga sprawa to to, dlaczego nikt tego nie zgłosił, że pod Gmachem zbyt liczny tłum osób nie stosuje się do obecnych przepisów w trakcie trwania epidemii do noszenia maseczki w zgromadzeniach, oraz nie zachowania odstępów?
miejscowy
miejscowy 08.06.2020, 10:09
Inni nie dadzą Wam tyle, co ja obiecam.
kasia
kasia 08.06.2020, 15:31
To może napisz który dał więcej? Może Trzaskowski?
wyPAD
wyPAD 08.06.2020, 10:02
To skąd dla rezydenta zwozili klakierów do Urszulina???

Pozostałe