Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Stachniuk Optyk

OSM produkuje już od 107 lat

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie funkcjonuje na rynku już od 107 lat. Z każdym rokiem firma umacnia swoją pozycję w branży i kraju, a produkty OSM podbijają serca kolejnych pokoleń Polaków. W parze idą również sukcesy w postaci licznych nagród, certyfikatów i wyróżnień.
OSM produkuje już od 107 lat

- Marka Krasnystaw systematycznie klasyfikowana jest na wysokich pozycjach w rankingach najcenniejszych polskich marek. Przez lata przekonaliśmy się, że o jej sile stanowi przede wszystkim jakość naszych produktów. Dlatego też codziennie już od 107 lat dokładamy starań, aby tę jakość utrzymać na najwyższym poziomie - mówi Mirosław Fidecki, wiceprezes zarządu OSM Krasnystaw.

Początki działalności OSM sięgają 1913 roku. 3 maja została uruchomiona spółdzielnia pod nazwą Stowarzyszenie Mleczarskie w Krasnymstawie, którą tworzyło 75 osób. W ciągu pierwszego roku działalności dostawcy dostarczyli 112 727 litrów mleka, a nowo utworzony zakład wyrobił 4 586 kg masła. Spółdzielnia rozwijała się prężnie aż do czasów II wojny światowej. Mimo zawieruchy wojennej, zrzeszała 2 050 członków, którzy dysponowali 2 090 krowami.

W latach pięćdziesiątych wszystkie spółdzielnie zostały upaństwowione, a 28 lipca 1957 roku zakład przyjął obecną nazwę - Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie. W 1974 roku uruchomiono nowoczesną proszkownię mleka o zdolności przerobowej 400 tys. litrów mleka dziennie.

Lata osiemdziesiąte to czas unowocześnień. Oddano do użytku zakład miejski o zdolności przerobowej 240 tys. litrów mleka. Odbiór mleka odbywał się już nowoczesnymi tankowagami. Powstały też linie pasteryzująco-ważące, linia ciągłej produkcji masła oraz nowa twarożkarnia. W latach dziewięćdziesiątych pojawiła się galanteria produktów nabiałowych.

- OSM Krasnystaw to dzisiaj doświadczona przeszłością firma, która łączy tradycję z nowoczesnością, czerpiąc z darów natury. Od wielu pokoleń wyroby OSM Krasnystaw cieszą się niesłabnącą popularnością wśród Polaków i na rynkach zagranicznych. Świadczą o tym liczne nagrody przyznawane przez konsumentów i znawców żywności - mówi wiceprezes Mirosław Fidecki. Zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób nie miało jeszcze okazji spróbować produktów OSM Krasnystaw. Dlatego dodaje, że doskonała pogoda i nadchodzące wielkimi krokami lato, to najlepszy moment, aby zachęcić Polaków do zakupu kefiru, zsiadłego mleka lub pysznej maślanki. Podkreśla, że wspomniane produkty mają aktywną mikroflorę i wysoką zawartość białka. Świetnie również gaszą pragnienie i orzeźwiają w upalne dni.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
abcd 10.06.2020 16:45
A minimalna na produkcji jest i będzie.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec Dyrekcji DolnejTreść komentarza: Przecież Ceramiczna i Szpitalna były nie tak dawno robione!!!W Chełmie są też inne ulice ,na których czas się zatrzymał w latach 70 czy 80 XX wieku(np.Wołyńska ,Chomentowskiego ,Kilińskiego i wiele innych)Data dodania komentarza: 25.04.2024, 14:20Źródło komentarza: Chełm. Drogowcy zaczęli pracę - są utrudnienia!Autor komentarza: TomcioTreść komentarza: W końcu to ruszyłoData dodania komentarza: 25.04.2024, 13:41Źródło komentarza: Chełm. Drogowcy zaczęli pracę - są utrudnienia!Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobków
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama