Wybory prezydenckie z oficjalną datą 28 czerwca

  • 03.06.2020, 12:30 (aktualizacja 05.06.2020, 19:41)
  • oprac. MP
Wybory prezydenckie z oficjalną datą 28 czerwca
Dziś (3 czerwca) Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podała ostateczny termin pierwszej tury wyborów prezydenckich. O wyznaczeniu go na ostatnią niedzielę czerwca zdecydowały przeciągające się prace Senatu nad ustawą dotyczącą ich organizacji.

W tegorocznych wyborach Polacy będą mogli zagłosować zarówno korespondencyjnie, jak i w lokalach wyborczych. 28 czerwca lokale będą otwarte w od 7:00 do 21:00. Ci, którzy zdecydują się poprzeć swojego kandydata korespondencyjnie, a przebywają na terytorium kraju, będą mogły wrzucić wypełnione pakiety wyborcze do skrzynek pocztowych do piątku 26 czerwca.

Nieoficjalnie mówi się, że wybory planowano przeprowadzić już 14 lub 21 czerwca. Jak zapewniła Marszałek Sejmu, do bezpiecznego przeprowadzenia wyborów wszystko było gotowe już na 10 maja. O ich przesunięciu zadecydowały jednak – jak mówi – zarówno przeciągające się prace Senatu, jak i dobro i zdrowie obywateli. Ustawa została uchwalona przez Sejm we wtorek (2 czerwca).

Druga tura, jeśli do niej dojdzie, ma odbyć się natomiast 12 lipca na tych samych zasadach.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe