Wakacje w czasie pandemii – PZH podał wytyczne do plażowania

  • 02.06.2020, 13:06
  • oprac. MP
Wakacje w czasie pandemii – PZH podał wytyczne do plażowania
Sytuacja związana z koronawirusem sprawiła, że wszystkie branże gospodarcze, a także wszystkie sfery codziennego funkcjonowania zostały objęte mniejszymi lub większymi restrykcjami. Nie ominą one również planów wakacyjnych, szczególnie, jeśli mamy w nich uwzględnione plaże i kąpieliska.

Przygotowania do sezonu letniego idą pełną parą, choć osoby prowadzące działalność z branży turystycznej mają pewność, że nie będzie on wyglądał tak jak dotąd. Zwłaszcza, że w związku z panującą pandemią Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny wydał zalecenia dla samorządów, nadzorców kąpielisk, a także samych turystów.

Podstawową zasadą są ograniczenia związanie ze skupiskami ludzi w jednym miejscu. Zaleceniem jest, aby zachować dwumetrowe odstępy odpoczywając na plaży czy w pobliżu kąpielisk. PZH sugeruje także, aby tereny plaż i kąpielisk podzielić na sektory i dla każdego ustalić limit osób, aby łatwiej było kontrolować ich liczbę. Zaleceniem wstępny jest korzystanie z plaży przez 1/3 standardowe liczby odwiedzających w sezonie letnim, przy wyznaczeniu dla jednej osoby powierzchni 6 metrów kwadratowych.

Są to na razie tylko sugestie i wejdą w życie, jeśli zostaną umocnione prawem. Przez rozpoczęciem sezonu planowane jest także wprowadzenie bonów turystycznych, w ramach których osoby zatrudnione na umowę o pracę otrzymają 1000 zł na wakacje, pod warunkiem, że spędzą je w Polsce.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe