Emeryci doczekali się zmian!

  • 29.05.2020, 11:43
  • AN
Emeryci doczekali się zmian!
Rozpoczyna się remont budynku przy ul. Brzozowej, gdzie swoją siedzibę ma m.in. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Nieruchomość była w opłakanym stanie. Modernizacja podzielona została na etapy.

Budynek był w fatalnym stanie. Przeciekający dach, trzcina wystająca ze ścian i nieremontowane przez lata łazienki. Do tego nieczynne oświetlenie na korytarzach, krzywe podłogi oraz plamy po zalaniu i grzybie.

- Obecnie wykonywany jest pierwszy etap prac, obejmujący pokrycie dachu, obróbki blacharskie, rynny i rury spustowe, naprawę tynkarską elewacji na trzcinie i malowanie elewacji oraz cokołu, a także montaż drzwi wejściowych - wylicza zadania Dominik Gil z gabinetu prezydenta. Przewidziana wartość tych prac to 21 tys. zł. W kolejnych etapach planowana jest m.in. wymiana okien.

W ubiegłym roku komisja złożona m.in. z przedstawicieli urzędu miasta i PUM-u oraz przedstawicieli najemców obejrzała dokładnie budynek. W protokole zapisano, że jest on w bardzo złym stanie technicznym - odsłonięte ocieplenie trocinowe na ścianach zagraża pożarem, podobnie jak zalewana deszczówką z nieszczelnego dachu instalacja elektryczna. Nie ma wyjść awaryjnych, a w oknach są kraty. Odnotowano wówczas, że budynek nadaje się do generalnego remontu lub wyłączenia z użytkowania, ponieważ jego stan zagraża zdrowiu i życiu osób tam przebywających.

Od marca budynek przy Brzozowej 9 jest zamknięty. Jak tłumaczy przewodniczący PZERiI z powodu wyłączenia ogrzewania oraz epidemii wirusa.

- Wiem, że trwają tam jakieś prace, że wymieniony został dach, jednak chyba nie ma w planach docieplenia budynku, co jest bardzo potrzebne - mówi Kazimierz Mazurek, przewodniczący związku emerytów. - Na razie nie mamy innej siedziby i kontaktujemy się z podopiecznymi tylko telefonicznie. Gdy remont się zakończy, prawdopodobnie uruchomimy dyżury w związku.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe