Na ratunek sercu Ignasia!

  • 26.05.2020, 13:33
  • MP
Na ratunek sercu Ignasia!
Ignacy Szpyrka z Woli Uhruskiej, cierpiący na poważną wadę serca, ma przed sobą czwartą operację, która może zadecydować o jego życiu. Musi do niej dojść jeszcze w tym roku. Jej koszt to aż 180 000 zł.

Pani Agnieszka Szpyrka dowiedziała się, że jej synek jest poważnie chory, będąc z nim jeszcze w ciąży. Diagnoza była przerażająca - ciężka wada serca. Chłopiec urodził się 18 czerwca 2016 r. i od tamtej pory przeszedł już trzy udane operacje. Aby jednak mógł dalej żyć, tak jak jego rówieśnicy, musi być zoperowany jeszcze raz.

- Nasz synek to rozbrykany, bystry chłopczyk, a bije od niego tak pozytywna energia, że trudno nie być dobrej myśli - mówi pani Agnieszka, mama Ignasia. - Wyniki badań są dobre, Wierzymy, że uda się zebrać kwotę potrzebną na operację. 

Przeprowadzenia ryzykownego, ale koniecznego zabiegu, podjął się prof. Edward Malec, kardiochirurg z Kliniki Uniwersyteckiej w niemieckim Münster. Koszt operacji to jednak aż 180 000 zł, a rodzinie udało się dotąd zebrać ok. 100 000 zł. 

- Zabieg musi odbyć się w tym roku, ponieważ im Ignaś jest starszy, tym bardziej operacja staje się ryzykowna, rośnie także ryzyko powikłań. Powinien ją przejść w wieku trzech lat, natomiast w czerwcu skończy cztery. Ale pomoc płynie z naprawdę wielu stron, więc jesteśmy dobrej myśli, że się uda.

W ostatnim czasie pani Agnieszka stworzyła na Facebooku grupę pod nazwą Zbiórka na operację serduszka Ignasia - pomóżmy mu żyć!. Ta inicjatywa spotkała się z ogromnym entuzjazmem, ponieważ obecnie grupa liczy blisko 1500 osób. Odbywają się tam licytacje charytatywne, z których dochód powiększa pulę na operację.

- Codziennie każdy dorzuca coś od siebie, więc można wylicytować setki ciekawych przedmiotów - mówi pani Agnieszka. - Wśród nich są książki, gadżety, a nawet potrawy przygotowane przez koła gospodyń z naszego regionu. Grupa jest otwarta i każdy może do niej dołączyć, więc serdecznie zachęcamy. Zapraszamy również lokalne firmy, jeśli chciałyby dołożyć swoją cegiełkę, oferując produkt lub usługę w szczytnym celu. Pieniądze za wylicytowany przedmiot osoba wygrywająca wpłaca bezpośrednio na konto Fundacji Cor Infrantis.

Zbiórka prowadzona jest również za pośrednictwem strony www.siepomaga.pl/serceIgnasia, a także przy wsparciu Caritas Diecezji Siedleckiej. 

- Pandemia pokrzyżowała nam częściowo plany, ponieważ chcieliśmy zorganizować kiermasz charytatywny, a także koncert w Rudzie - Hucie. Ale nie mówimy "nie", ponieważ jeśli przepisy zostaną złagodzone, wrócimy do tych planów. Już teraz dziękujemy wszystkim osobom za tak ogromne wsparcie. To daje nam ogromną wiarę w to, że nasz Ignaś będzie zdrowy. 

Jeśli uda się zebrać choć 80 proc. z wymaganych 180 000 zł, czyli ok. 150 000 zł, Fundacja Cor Infrantis przekaże tę informację do niemieckiej kliniki. Wtedy również będzie ustalony termin operacji. 

Wsparcie finansowe na leczenie Ignacego Szpyrki można przekazać bezpośrednio na konta bankowe zaangażowanych instytucji:

- Fundacja Cor Infantis - nr konta to 86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 (w tytule przelewu należy wpisać Ignacy Szpyrka),

- portal siepomaga/serceIgnasia - wpłacając dowolną kwotę płatnością elektroniczną,

- Caritas Diecezji Siedleckiej (Bank Spółdzielczy O/Siedlce, nr konta: 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260, z dopiskiem: "49313 – Szpyrka Ignacy").

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe