Kalman pokieruje Chadekiem

  • 26.05.2020, 13:30
  • AN
Kalman pokieruje Chadekiem
Miasto nadal nie ogłosiło konkursu na dyrektora Chełmskiego Domu Kultury. Obowiązki dyrektora przez najbliższe dwa miesiące pełnić będzie Mariusz Kalman.

Na razie prezydent nie zdecydował się na ogłoszenie konkursu na dyrektora. Jak poinformował nas w ubiegłym tygodniu, placówką zarządzać będzie, podobnie jak dotychczas, pracownik Chadeku Mariusz Kalman. Wszystko wskazuje na to, że do sierpnia zmian kadrowych w domu kultury nie będzie.

Kalman do tej pory zastępował dyrektor Małgorzatę Paździor-Król, która w związku z biegnącym wypowiedzeniem została zwolniona ze świadczenia obowiązku pracy. Jej umowa wygasa z końcem miesiąca. Jak udało się nam ustalić, współpracą z Paździor-Król nadal zainteresowany jest wójt gminy Wojsławice Henryk Gołębiowski. Docelowo dyrektor Chadeku miałaby pokierować gminnym ośrodkiem kultury. 

16 marca prezydent Chełma zawarł z Małgorzatą Paździor-Król porozumienie o rozwiązaniu stosunku pracy z dniem 31 maja 2020 r. Był to efekt wyników kontroli, jaką w domu kultury przeprowadzili miejscy urzędnicy. Sprawdzali m.in. umowy między placówką a firmami reklamującymi się przed seansami w kinie Zorza. Ich zdaniem, doszło do szeregu nieprawidłowości.

Kto zainteresowany jest obecnie zarządzaniem Chełmskim Domem Kultury? Na razie nikt oficjalnie nie potwierdził chęci objęcia stanowiska.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe