Nowe etaty w biurze rady

  • 26.05.2020, 10:17
  • AN
Nowe etaty w biurze rady
Choć obecnie w biurze obsługi rady miasta Chełm pracują dwie osoby, ogłoszono nabór na dwa stanowiska w tym wydziale. Nikt nie chce zdradzić, o co w tym chodzi. Czyżby władze miasta planowały jakieś zwolnienia?

Jak tłumaczył przed tygodniem Dominik Gil z gabinetu prezydenta, "oferty pracy w biurze rady miasta są wyjściem naprzeciw potrzebie zabezpieczenia prawidłowego funkcjonowania tej komórki urzędu, w tym obsługi pracy radnych oraz organizacji komisji i sesji". Na pytanie, czy obecni pracownicy biura zaniedbują swoje obowiązki, skoro trzeba zatrudnić kolejne osoby, nie uzyskaliśmy odpowiedzi. Dowiedzieliśmy się natomiast, że ogłoszenie naboru na dwa stanowiska wcale nie oznacza, że obydwa wakaty muszą być zagospodarowane. Z kolei w tym tygodniu otrzymaliśmy kolejne wyjaśnienie z ratusza.

- Jeden z pracowników nabył prawa emerytalne, z których w każdej chwili może skorzystać. Prowadzony nabór jest więc formą zabezpieczenia kadrowego - tłumaczy tym razem Gil.

Obecnie obsługą rady zajmują się pracująca od kilkudziesięciu lat w urzędzie inspektor Grażyna Czwalińska i podinspektor Sylwia Kiwińska. Oficjalnie żadna z nich nie zadeklarowała, że w najbliższym czasie odchodzi z pracy. O konkursie na stanowiska panie dowiedziały się ponoć z Biuletynu Informacji Publicznej.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe