Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy - firmy Północ Nieruchomości
Reklama Bank Spółdzielczy

Chełmianie boją się pracowników ze Śląska

Ponad 500 osób ma niebawem przyjechać do zakładu CEMEX w Chełmie, aby pomóc w ważnym remoncie. Zaniepokojeni Czytelnicy, do których również dotarła ta informacja, przekazali nam, że przynajmniej część z tych pracowników pochodzi ze Śląska, gdzie obecnie sytuacja pandemiczna jest najtrudniejsza. Czy ich przypuszczenia i obawy są słuszne?
Chełmianie boją się pracowników ze Śląska

Autor: Zdjęcie poglądowe (pixabay.com)

- Od znajomego, który pracuje w chełmskiej cementowni, słyszałam że przyjeżdża tam 500 osób z województwa śląskiego, żeby pomóc w remoncie - przekazała nam zaniepokojona Czytelniczka. - To bardzo duże ryzyko zakażenia, ale firmy remontowe nic sobie z tego nie robią. 

Nie był to jedyny sygnał od mieszkańców w tej sprawie. Dzielili się z nami swoimi obawami odnośnie przyjazdu osób z części Polski, gdzie ognisko koronawirusa jest największe. Podkreślali, że może to spowodować większą liczbę zachorowań w naszym regionie.

Jak przekazały nam władze cementowni, rzeczywiście planowana jest modernizacja linii technologicznej pieca. Ma się ona jednak rozpocząć dopiero pod koniec czerwca, a nie lada dzień.

- Na przestrzeni kilku miesięcy planujemy współpracę zarówno z firmami lokalnymi z województwa lubelskiego, jak i z innych regionów w Polsce, w tym ze Śląska - wyjaśnia Katarzyna Górniak-Łojek, menadżer komunikacji w CEMEX Polska. - W Chełmie pracować będzie wówczas około 550 osób, w tym 28 z województwa śląskiego. Wszystkie te osoby nie będą jednak pracowały jednocześnie, ponieważ reprezentują różne firmy specjalistyczne zaangażowane w różne fazy prac rozciągnięte w dłuższym okresie czasu. Tak nieliczną grupę osób ze Śląska jesteśmy w stanie w pełni objąć kontrolami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny.

Jak zaznaczają władze firmy, procedura tych kontroli została opracowana na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dla zakładów przemysłowych i najlepszych praktyk CEMEX. Obejmują one m.in. codzienne wykonywanie ozonowania budynków, mierzenie temperatury każdej osobie wchodzącej na teren zakładu, udostępnienie pracownikom i podwykonawcom środków do dezynfekcji rąk, urządzeń oraz powierzchni, a także zapewnienie im środków ochrony osobistej (w tym masek oraz rękawic jednorazowych). Kierowcy samochodów ciężarowych, wjeżdżając na teren zakładu, zobowiązani są stosować środki higieny osobistej,

 - Wszystkie osoby przebywające na terenie zakładu obowiązuje również ścisła zasada zachowania bezpiecznej odległości dwóch metrów - dodaje Katarzyna Górniak-Łojek. - Na bieżąco monitorujemy sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym na terenie Polski, w tym województwa śląskiego. Dlatego podejmiemy odpowiednie środki bezpieczeństwa przed przyjazdem tamtejszych specjalistów, aby zapewnić najwyższy stopień bezpieczeństwa dla naszych pracowników oraz sąsiadów naszego zakładu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
abcd 10.06.2020 16:40
Aby dzieci po nich nie zostały :)

kasia 31.05.2020 18:48
Remont największej spalarni smieci w Polsce oznaczać będzie że chełmianie odetchną wreszcie czystym powietrzem. Chyba że wirus ich dopadnie. Coś za coś.

Polak 26.05.2020 10:11
Czy władze lokalne mają coś do powiedzenia w tym temacie. W sytuacji zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców regionu chyba są jakieś instrumenty prawne któymi może posłużyć się władza lokalna aby zatrzymać zagrożenie.

cyc 26.05.2020 16:47
co ty bredzisz?????

Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama