Chełmianie boją się pracowników ze Śląska

  • 25.05.2020, 12:40 (aktualizacja 30.05.2020, 08:37)
  • MP
Chełmianie boją się pracowników ze Śląska Zdjęcie poglądowe (pixabay.com)
Ponad 500 osób ma niebawem przyjechać do zakładu CEMEX w Chełmie, aby pomóc w ważnym remoncie. Zaniepokojeni Czytelnicy, do których również dotarła ta informacja, przekazali nam, że przynajmniej część z tych pracowników pochodzi ze Śląska, gdzie obecnie sytuacja pandemiczna jest najtrudniejsza. Czy ich przypuszczenia i obawy są słuszne?

- Od znajomego, który pracuje w chełmskiej cementowni, słyszałam że przyjeżdża tam 500 osób z województwa śląskiego, żeby pomóc w remoncie - przekazała nam zaniepokojona Czytelniczka. - To bardzo duże ryzyko zakażenia, ale firmy remontowe nic sobie z tego nie robią. 

Nie był to jedyny sygnał od mieszkańców w tej sprawie. Dzielili się z nami swoimi obawami odnośnie przyjazdu osób z części Polski, gdzie ognisko koronawirusa jest największe. Podkreślali, że może to spowodować większą liczbę zachorowań w naszym regionie.

Jak przekazały nam władze cementowni, rzeczywiście planowana jest modernizacja linii technologicznej pieca. Ma się ona jednak rozpocząć dopiero pod koniec czerwca, a nie lada dzień.

- Na przestrzeni kilku miesięcy planujemy współpracę zarówno z firmami lokalnymi z województwa lubelskiego, jak i z innych regionów w Polsce, w tym ze Śląska - wyjaśnia Katarzyna Górniak-Łojek, menadżer komunikacji w CEMEX Polska. - W Chełmie pracować będzie wówczas około 550 osób, w tym 28 z województwa śląskiego. Wszystkie te osoby nie będą jednak pracowały jednocześnie, ponieważ reprezentują różne firmy specjalistyczne zaangażowane w różne fazy prac rozciągnięte w dłuższym okresie czasu. Tak nieliczną grupę osób ze Śląska jesteśmy w stanie w pełni objąć kontrolami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny.

Jak zaznaczają władze firmy, procedura tych kontroli została opracowana na podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dla zakładów przemysłowych i najlepszych praktyk CEMEX. Obejmują one m.in. codzienne wykonywanie ozonowania budynków, mierzenie temperatury każdej osobie wchodzącej na teren zakładu, udostępnienie pracownikom i podwykonawcom środków do dezynfekcji rąk, urządzeń oraz powierzchni, a także zapewnienie im środków ochrony osobistej (w tym masek oraz rękawic jednorazowych). Kierowcy samochodów ciężarowych, wjeżdżając na teren zakładu, zobowiązani są stosować środki higieny osobistej,

 - Wszystkie osoby przebywające na terenie zakładu obowiązuje również ścisła zasada zachowania bezpiecznej odległości dwóch metrów - dodaje Katarzyna Górniak-Łojek. - Na bieżąco monitorujemy sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym na terenie Polski, w tym województwa śląskiego. Dlatego podejmiemy odpowiednie środki bezpieczeństwa przed przyjazdem tamtejszych specjalistów, aby zapewnić najwyższy stopień bezpieczeństwa dla naszych pracowników oraz sąsiadów naszego zakładu.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
abcd
abcd 10.06.2020, 16:40
Aby dzieci po nich nie zostały :)
kasia
kasia 31.05.2020, 18:48
Remont największej spalarni smieci w Polsce oznaczać będzie że chełmianie odetchną wreszcie czystym powietrzem. Chyba że wirus ich dopadnie. Coś za coś.
Polak
Polak 26.05.2020, 10:11
Czy władze lokalne mają coś do powiedzenia w tym temacie. W sytuacji zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców regionu chyba są jakieś instrumenty prawne któymi może posłużyć się władza lokalna aby zatrzymać zagrożenie.
cyc
cyc 26.05.2020, 16:47
co ty bredzisz?????

Pozostałe