Nieuwaga zakończona śmiercią

  • 25.05.2020, 12:03 (aktualizacja 25.05.2020, 12:05)
  • (apm)
Nieuwaga zakończona śmiercią
Podczas wyprzedzania mercedes sprinter uderzył w autobus. Na miejscu zginął 18-letni pasażer, którego przygniótł przewrócony samochód dostawczy. 24-letni kierowca został oskarżony o nieumyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu. Śledczy uznali, że 24-letni kierowca nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa na drodze. Nie zachował bezpiecznej odległości w trakcie wymijania autobusu. Gdyby uważnie obserwował drogę i zachowywał ostrożność, uniknąłby tego zdarzenia – stwierdzili biegli. Na dodatek jechał niesprawnym technicznie autem.

Ten tragiczny wypadek miał miejsce 6 marca tuż przed granicami Białopola. Autobus jadący z Chełma do Maziarni Strzeleckiej wiózł 20 pasażerów. Mercedes sprinter zmierzał w tym samym kierunku.

Kierujący samochodem dostawczym omijał autobus, który akurat zatrzymał się na przystanku. Gdy uderzył w ten pojazd, stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na pobocze, koziołkował i dachował. Razem z nim jechało czworo pasażerów. Niestety, 18-letni obywatel Ukrainy poniósł śmierć na miejscu. Miał zmiażdżoną mózgoczaszkę. Pozostałe osoby z dostawczego mercedesa nie odniosły poważniejszych obrażeń.

Świadkowie wypadku mówili nam zaraz po zdarzeniu, że podczas dachowania pasażerowie wypadli z mercedesa, który przygniótł kilku z nich. Przejeżdżający tamtędy kierowcy rzucili się na pomoc. Przed przybyciem chełmskich strażaków udało się postawić wrak na koła. Niestety, 18-letni pasażer zmarł na miejscu. 

- Wracaliśmy do domu w rejonie Turijska na Ukrainie. Wieźliśmy z Chełma meble, które kupiliśmy dla siebie. Dobrze znałem tego 18-letniego chłopaka. Miał jeszcze całe życie przed sobą... - powiedział nam obywatel Ukrainy, który jechał innym dostawczakiem.

Ustalono, że kierowca mercedesa był trzeźwy. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Twierdził, że nie zauważył autobusu i nie zdążył w porę zahamować.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe