Nietrzeźwi rodzice usłyszeli zarzuty

  • 25.05.2020, 11:01 (aktualizacja 25.05.2020, 11:05)
  • oprac. MP
Nietrzeźwi rodzice usłyszeli zarzuty
Policjanci zatrzymali nietrzeźwych rodziców, którzy zajmowali się 9-miesięcznym dzieckiem. O fakcie tym dyżurnego powiadomili pracownicy opieki społecznej. Dziecku nic się nie stało, zostało oddane pod opiekę placówki opiekuńczo-wychowawczej. Oboje rodziców usłyszało już zarzuty, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że nietrzeźwi rodzice opiekują się 9-miesięcznym dzieckiem. O fakcie tym poinformowały pracownice opieki społecznej, które odwiedziły swoich podopiecznych w Chełmie.

- Skierowani na miejsce policjanci zbadali stan trzeźwości obojga rodziców. 34-letnia matka miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, z kolei 57-letni ojciec ponad promil. Policjanci zatrzymali nietrzeźwych rodziców. Dziecku nic się nie stało, po badaniach w szpitalu została przekazana pod opiekę personelu placówki opiekuńczo-wychowawczej - mówi Ewa Czyż, rzecznik chełmskich policjantów.

Zatrzymani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

oprac. MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe