Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Reklama MAREX

Masowa produkcja już możliwa

W Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Chełmie wyprodukowano już specjalną formę, która jest niezbędna do produkcji przyłbic na wtryskarkach. To rozwiązanie pozwoli zwiększyć dzienną produkcję elementów przyłbic do nawet kilku tysięcy sztuk.
Masowa produkcja już możliwa

Stworzenie specjalnej formy to wspólna inicjatywa prof. PWSZ w Chełmie, dr hab. inż. Arkadiusza Tofila oraz władz i naukowców z Politechniki Lubelskiej. Produkcja seryjna rozpocznie się już w najbliższych dniach, a powstałe w ten sposób przyłbice trafią do pracowników służby zdrowia.

- Jesteśmy częścią lokalnej społeczności i chcemy wesprzeć pracowników służby zdrowia - zaznacza rektor PWSZ. - Jednak zamiast drukarek 3D, na których czas wydruku kilku przyłbic trwa nawet pięć godzin, postanowiliśmy rozpocząć produkcję na skalę masową z wykorzystaniem wtryskarek do tworzyw sztucznych. Do współpracy zaprosiłem prof. Zbigniewa Patera, dziekana Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej. W Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ w Chełmie wyprodukowaliśmy już specjalną formę do produkcji przyłbic na wtryskarkach, z wykorzystaniem której wspólnie z Politechniką Lubelską planujemy wkrótce uruchomić produkcję.

Realizacja wspólnego projektu dwóch lubelskich uczelni będzie ogromnym wsparciem dla lekarzy i pielęgniarek ze szpitali oraz stacji ratownictwa medycznego w Chełmie, Lublinie oraz innych miejscowości w województwie lubelskim. Wykorzystanie możliwości przemysłowych maszyn znajdujących się w chełmskiej PWSZ oraz Politechnice Lubelskiej umożliwi produkcję nawet do kilku przyłbic w ciągu minuty.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaReklama Apostoł
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec Dyrekcji DolnejTreść komentarza: Przecież Ceramiczna i Szpitalna były nie tak dawno robione!!!W Chełmie są też inne ulice ,na których czas się zatrzymał w latach 70 czy 80 XX wieku(np.Wołyńska ,Chomentowskiego ,Kilińskiego i wiele innych)Data dodania komentarza: 25.04.2024, 14:20Źródło komentarza: Chełm. Drogowcy zaczęli pracę - są utrudnienia!Autor komentarza: TomcioTreść komentarza: W końcu to ruszyłoData dodania komentarza: 25.04.2024, 13:41Źródło komentarza: Chełm. Drogowcy zaczęli pracę - są utrudnienia!Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobków
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama