Skwer stracił wygląd

  • 22.05.2020, 11:55
  • AN
Skwer stracił wygląd
Gdy przed dwoma laty odsłaniano pomnik Kazimierza Czernickiego, skwer wokół był atrakcyjny i zadbany. Teraz wygląda, jakby miasto o nim zapomniało. - To wstyd - mówi oburzona pani Maria.

Nasza Czytelniczka zwraca uwagę na niewykoszoną trawę i brak nasadzeń.

- Miejsce jest reprezentacyjne. Wiele osób ze śródmieścia chętnie przysiadłoby na ławeczce na tym skwerze w miłym otoczeniu - przekonuje nasza rozmówczyni. - Tymczasem to, co można tam zastać, niezbyt dobrze świadczy o zarządzających tym miastem.

Chodzi o zieleniec w pobliżu cerkwi i budynku sądu rejonowego. Sprawdziliśmy, rzeczywiście skwer wygląda dużo gorzej niż przed rokiem. Okazuje się, wszystko przez... suszę.

- Departament komunalny zaplanował uporządkowanie i pielęgnację tego skweru, jednak ze względu na panującą suszę opóźniono termin wiosennego, pierwszego koszenia traw w całym mieście - tłumaczy Dominik Gil z gabinetu prezydenta. - W najbliższy poniedziałek rozpocznie się pielęgnacja trawników w reprezentacyjnych miejscach Chełma, w tym na wspomnianym skwerze, więc ten teren w ciągu tygodnia będzie uporządkowany.

Jak się okazuje, miasto robiło już przegląd tego skweru także pod kątem urozmaicenia jego flory oraz walorów estetycznych. Jak zapewnił nas Gil, w najbliższym czasie planowane jest też posadzenie tam kwiatów.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe