Zbierają pamiątki z Chmielaków

  • 21.05.2020, 10:43
  • GD
Zbierają pamiątki z Chmielaków
Z racji rozpoczynającego się w tym roku jubileuszu 50. Chmielaków Krasnostawskich, urząd miasta i muzeum chcą wspólnie zorganizować wystawę poświęconą ogólnopolskiej imprezie i tradycjach chmielarskich na ziemi krasnostawskiej. Organizatorzy wystosowali apel o udostępnianie różnych narzędzi i pamiątek, które mają stworzyć niezwykłą ekspozycję.

- Dzięki wystawie chcielibyśmy przedstawić m.in. inscenizację rozwoju miasta Krasnystaw, narzędzia chmielarskie wraz z wycinkiem chmielnika, twórczość ludową oraz stare fotografie, które przypomną historię obchodów święta chmielarzy i piwowarów na przestrzeni ostatnich 50 lat - mówi burmistrz Robert Kościuk.

Pomysł na ekspozycję zrodził się w związku z rozszerzającą się pandemią Covid-19 w kraju i odwołaniem jubileuszowej, 50. edycji Chmielaków Krasnostawskich. Wystawę będzie można oglądać osobiście w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie oraz bez wychodzenia z domu za pośrednictwem strony internetowej placówki.

- Wszystkie osoby, które chciałyby włączyć się w tę inicjatywę lub byłyby zainteresowane wsparciem naszego przedsięwzięcia, prosimy o kontakt Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie. Jeśli ktoś posiada w swoich zbiorach pamiątki związane ze świętem chmielarzy i piwowarów, zachęcamy do ich udostępnienia lub przekazania - dodaje dyrektor muzeum Andrzej Gołąb.

Organizatorzy wystawy proszą o przynoszenie zdjęć, rekwizytów, narzędzi, gadżetów, kartek, ulotek, kufli oraz wszystkiego, co wiąże się z corocznym festiwalem i chmielarstwem. Muzeum Regionalne w Krasnymstawie przygotowuje się do ponownego otwarcia. Z placówką można kontaktować się w sprawie planowanej ekspozycji mailowo: [email protected] lub telefonicznie: 82 576 36 63.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
abcd
abcd 05.06.2020, 08:10
Czy dzieci po chmielakach też można przekazać?

Pozostałe